Laisvalaikis

Vytaras Radzevičius dalijasi sočiu suvalkietiško plokštainio receptu

Savaitgalio pietūs – neatsiejama visos šeimos susiėjimo ir bendravimo dalis, o nuo seno pamėgti patiekalai puikiai tinka mėgautis šaltomis žiemos dienomis. Todėl keliautojas, žurnalistas Vytaras Radzevičius dalijasi sočiu, gardžiu ir visą šeimą prie stalo sukviesiančiu suvalkietiško plokštainio receptu, kurį gamino iš prekybos tinklo „Rimi“ produktų. 

„Priėmiau kulinarinį iššūkį – pagaminti lietuvišką patiekalą su „Rimi Basic“ produktais, kurie sukurti pirkėjams, norintiems sutaupyti perkant kasdienius produktus. Paklaidžiojęs po parduotuvę nutariau šiandien skelbti suvalkietiško kugelio dieną, – savo lietuviško patiekalo receptą visai šeimai pristato Vytaras Radzevičius – Kodėl suvalkietiško? Nes močiutė Pilviškiuose tokį pečiuje kepdavo – storas jis būdavo, gilus, su kiaulės kojom ir visko tę. Dar nutariau pridurti padruskintą grietinės ir varškės padažą. Jei kils mintis tokį daryti – jis puikiai tiks didelei šeimai savaitgalio pietums. Kviečiu išbandyti!“ 

Suvalkietiško plokštainio receptas 

Jums reikės: 

2 vnt. kiaulės kojų;

2 kg bulvių;

3 kiaušinių;

2 stiklinių pieno;

200 g lašinukų;

2 svogūnų;

Pipirų, lauro lapų, druskos pagal skonį.

Padažui reikės:

Varškės;

 Grietinės.

Kaip pasigaminti:

Pirmiausiai išilgai perpjaukite kiaulės kojas (pjauti reikia per skeltį) ir apvirkite 20-30 minučių vandenyje. Įberkite druskos, lauro lapų ir kvapniųjų pipirų. Kol kojos verda, nuskustas bulves sutarkuokite, užpilkite su svogūnais paspirgintais lašinukais, užpilkite užvirintu pienu, įmuškite kiaušinius, įdėkite druskos, pipirų ir masę gerai išmaišykite.

Į špižinį puodą įpilkite tarkių, padėkite dvi dalis kojos, vėl užpilkite tarkių, padėkite kitas dalis ir iki galo užpilkite tarkių. Šaukite į 190 laipsnių kaitros orkaitę ir kepkite dvi valandas. O jei turite – dar geriau dėti į pečių. Varškę sutrinkite su druska ir grietine iki norimo tirštumo ir naudokite padažui, kai patieksite iškepusį plokštainį.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą