Mada

Vyriški laikrodžiai: kaip išsirinkti ir derinti?

Vyriški laikrodžiai yra labai svarbus vyro įvaizdžio elementas. Jis padeda pabrėžti stilių ir kartu atlieka savo funkciją. Todėl tinkamai pasirinktas laikrodis atskleis Jūsų asmenybę, signalizuos apie Jūsų skonį ir netgi socialinę padėtį. Visgi, kaip pasirinkti patikimą laikrodį ir kaip nesuklysti jį dėvint?

Kaip derinti laikrodį?

Laikrodis turi papildyti vyrišką stilių, todėl labai svarbu tinkamai jį pasirinkti ir derinti. Dažniausiai taisyklė yra labai paprasta: laikrodis, batai ir diržas turėtų derėti tarpusavyje. Jeigu tai oda – geriausia, kad visi elementai būtų vienos spalvos. Tad jeigu prie kostiumo pasirinkote rudus ar net tamsiai raudonus batus, tokios pačios spalvos reikėtų rinktis diržą bei laikrodžio apyrankę. Tokiais atvejais geriausiai rinktis laikrodį su keičiamomis apyrankėmis.

Kokį biudžetą skirti?

Pirmiausia, greičiausiai, reikės nuspręsti, kokį biudžetą ketinate skirti laikrodžio įsigijimui. Vyriški laikrodžiai gali būti įvairūs, tad ir jų kaina skiriasi. Kartais tai priklauso nuo to, koks yra laikrodžio gamintojas, tačiau dažniausiai kaina yra susijusi su kokybe. Žinoma, kad aukštos klasės patikimi laikrodžiai bei -žinomų gamintojų gaminiai yra brangesni ir dažniausiai vyriškam laikrodžiui reikėtų skirti mažiausiai kelis šimtus eurų.

Kaip išsirinkti laikrodį?

Vyrai laikrodžius renkasi labai atsakingai. Jeigu moterų akis dažniausiai traukia bižuteriniai arba casual stiliaus laikrodžiai, nes joms svarbiau išvaizda, vyrai pirmiausia skiria dėmesio techninėms detalėms. Daugelis vyrų nori turėti vieną arba du laikrodžius, tačiau jie turi būti patikimi ir kokybiški. Tam reikia žinoti, į ką atkreipti dėmesį.

Pirmiausia, reikėtų tinkamai pasirinkti laikrodžio mechanizmą. Šiandien daugybė laikrodžių yra su kvarciniais mechanizmais, kuriems nereikia prisukimo, jie veikia su baterijomis. Tokie laikrodžiai  gali būti su rodyklėmis arba su elektroniniu ekranu, o išsikrovus baterijai, ji pakeičiama nauja. Visgi, jeigu norite labai tikslaus ir prabangaus laikrodžio, galite rinktis mechaninį mechanizmą, kuris yra prisukamas. Tokio tipo laikrodžiai šiandien vertinami kaip klasikiniai ar netgi retro stiliaus, jų kokybė yra itin aukšta, o ir kaina, dažniausiai yra didesnė nei perkant kvarcinius laikrodžius.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į laikrodžio funkcionalumą ir patikimumą. Kokybiškas laikrodis pirmiausia turi turėti patikimą laikrodžio stikliuką. Vyriški laikrodžiai gali būti su skirtingais stikliukais. Mažiausiai patikimas bus plastikinis stikliukas, kuris yra nebrangus, tačiau jį sunkiau subraižyti. Mineralinis arba kvarcinis stikliukas yra žymiai tvirtesnis pasirinkimas. O brangiausias variantas – safyrinis stiklas, kuris išsiskiria aukšta kokybe ir yra itin skaidrus.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą