Gamta ir gyvūnai

VšĮ „Vilniaus miesto parkai” imasi diegtis VEKS metodiką

UAB „Optimus monitus”, Lietuvoje diegianti viešųjų erdvių kokybės vertinimo sistemą (VEKS), pasirašė bendradarbiavimo sutartį su VšĮ „Vilniaus miesto parkai“ (VMP). Pagal ją bendrovei bus  parengti ir įdiegti kokybės standartai, kuriais vadovaujantis bus prižiūrimi ir tvarkomi įvairūs Sostinėje įsikūrę parkai.

„Nyderlandų bei kitų šalių patirtis parodė, kad parkų ir kitų viešųjų erdvių priežiūrą galima išmatuoti aiškiais kriterijais, kurių turėjimas ženkliai palengvina visą vadybos procesą. Turėdami aiškius kriterijus, numatančius, kaip turi būti tvarkomi želdiniai, pjaunama veja, prižiūrimi medžiai ir vykdomi kiti darbai. Vilniaus miesto savivaldybė galės ne tik efektyviau kontroliuoti šias paslaugas teikiančias įmones, tačiau ir pasiūlyti miestiečiams ir Sostinės svečiams dar gražesnius ir tvarkingesnius miesto parkus”, – sakė VšĮ „Vilniaus miesto parkai” direktorius Laisvūnas Budėnas.

VEKS – tai viešųjų erdvių kokybės vertinimo sistema, kuri leidžia lengviau parengti teritorijų tvarkymo paslaugų viešųjų pirkimų dokumentus, optimaliau planuoti ir valdyti biudžetus, kontroliuoti teritorijas prižiūrinčių įmonių darbus, detalizuojant visus galimus želdinių tipus ir jų vertinimų kriterijus. VEKS – tai Nyderlanduose naudojamos sistemos pagrindu Lietuvos rinkai adaptuota metodologija.

Šiuo metu VEKS metodiką savo veikloje Lietuvoje naudoja Kauno miesto savivaldybė, kuri tai daryti pradėjo 2019 metų pradžioje.

„Smagu, kad vis daugiau Lietuvos savivaldybių eina inovacijų keliu ir savo veikloje ima taikyti VEKS metodiką, kuri gerokai supaprastina viešųjų erdvių priežiūros procesus. Vilniuje laukia daug įdomių darbų, jau pradėtas vykdyti Vilniaus miesto parkų dabartinės situacijos vertinimas, po kurio kartu su VMP atstovais ruošime konkrečius pasiūlymus ir sprendimus”, – sakė UAB „Optimus monitus” direktorė Ala Kuzmickienė. 

Pagal sutartį „Optimus monitus” įvertins  dabartinę sostinės parkų situaciją, parengs jų vizijas, nustatys problematiką bei tikslines grupes, taip pat kokybės lygius pagal individualias parkų vizijas. Atlikus šiuos veiksmus, bus išskirstytos želdinių grupės pagal nustatytus kriterijus, kiekvienam parkui parengtos techninės specifikacijos, darbų aprašai bei jų atlikimo periodiškumas. Taip pat numatoma parengti kiekvieno parko priežiūros įgyvendinimo biudžetus, kokybės kontrolės procedūrų dokumentus ir atlikti periodines kokybės priežiūros ir kontrolės paslaugas pagal VEKS metodiką.

Pranešimą paskelbė: Martynas Karciauskas, UAB Atomine muse

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą