Sveikata

Vitaminas C greitai pataiso skubiai hospitalizuotų pacientų nuotaiką

Kanadoje atliktas tyrimas parodė, kad vitaminas C greitai pataiso skubiai hospitalizuotų pacientų emocinę būseną.
Klinikinį tyrimą su savo pacientais atliko Monrealio bendroji žydų ligoninė ir jos medicininių tyrimų institutas, praneša sciencedaily.com. Atsitiktinai parinktiems tiriamiesiems nuo septynių iki dešimties dienų buvo duodama vitaminų C arba D maisto papildų.
Vitaminą C vartojusiems pacientams nuotaika pagerėjo greitai ir kliniškai reikšmingai, tačiau vartojusiems vitaminą D žymių nuotaikos pasikeitimų nenustatyta. Tyrimo ataskaitą paskelbė žurnalas „Nutrition“.
„Ankstesnieji tyrimai – tiek mūsų ligoninėje, tiek ir kituose centruose – parodė, kad daugumos skubiai hospitalizuotų pacientų kraujyje buvo nenormaliai mažai vitaminų C ir D“, sako dr. John Hoffer.
Pasak jo, kas penktas su ūmiu susirgimu į šią ligoninę paguldytas pacientas turėjo tokius mažus vitamino C kiekius kraujyje, kokie būdingi sergant skorbutu. Tačiau tokiems ligoniams retai kada skiriama maisto papildų, kadangi daugelis gydytojų paprasčiausiai apie šią problemą nežino.
Su psichologiniais nukrypimais siejamas ir vitamino D trūkumas, tačiau šiuo atveju jo poveikio nenustatyta.
Mokslininkai pabrėžia, kad reikia atlikti daugiau ir didesnių tyrimų, kadangi maisto papildų vartojimas yra saugus, paprastas ir nebrangus, o gali turėti didelės klinikinės naudos.
Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, rekomenduojama vitamino C paros norma yra 80 miligramų.

Savigydos pramonės asociacija
www.savigydosasociacija.com

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą