Sportas

Vilnius tiesia pagalbos ranką baseinams ir ledo arenoms

Vilniaus miesto savivaldybės taryba, siekdama amortizuoti energetikos kainų šuolį, Vilniaus miesto teritorijoje veikiantiems baseinams ir ledo arenoms tiesia pagalbos ranką. Trečiadienį Tarybos posėdyje priimta rezoliucija, kuri numato, kad savivaldybei prašymus pateikę baseinų ir ledo arenų valdytojai galės gauti mokestines lengvatas.

„Baseinų ir ledo arenų poreikis mieste yra didžiulis. Kadangi vien viešųjų sporto erdvių visiems norintiems sportuoti – nepakanka, negalime leisti privačioms sporto erdvėms užsidaryti dėl išaugusių išlaikymo kaštų. Daug diskutavome apie galimybes padėti šių objektų operatoriams ir šiandien galime pasiūlyti reikšmingą pagalbos priemonių paketą“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Rezoliucija numatyta atleisti baseinų ir ledo arenų valdytojus nuo 2022–2023 metų nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio.

Skiriama pagalba padės užtikrinti Vilniaus mieste esančių baseinų ir ledo arenų prieinamumą, formaliojo ir neformaliojo ugdymo bei vilniečių fizinio aktyvumo renginių tęstinumą ir išlaikyti neaugantį paslaugų kainų lygį.

„Tai bus abipusis įsipareigojimas – sunkumų metu miestas verslui sieks palengvinti sąlygas, tačiau verslas, savo ruožtu, turės atsižvelgti į suteiktas lengvatas nustatant kainas vartotojams ir atiduodant duoklę visuomenei vykdant sveikatingumo veiklas. Miestas čia veiks kaip tam tikras moderatorius tarp sporto įstaigų ir gyventojų, kuriems sveikatinimo paslaugos labai reikalingos“, – pažymi V. Benkunskas.

Baseinų ir ledo arenų valdytojai dėl mokestinės lengvatos iki spalio 31 d. kviečiami kreiptis į Savivaldybės Mokesčių poskyrį, el. paštu mokesciai@vilnius.lt.

Kartu su prašymu atleisti nuo nekilnojamojo turto ir žemės mokesčio, įmonės turi pateikti preliminarią nekilnojamojo turto mokesčio deklaraciją, pažymą apie juridinio asmens buveinės Vilniaus mieste įregistravimą, pažymą apie atsiskaitymą su Valstybės ir savivaldybių biudžetais bei fondais, pažymą apie darbuotojų skaičių, deklaruojamą gyvenamąją vietą bei vidutinį mėnesio atlyginimą, 2021 m. ir 2022 m. I pusmečio pelno (nuostolių) ataskaitas ir kitus aktualius dokumentus.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą