Sportas

Pasibaigus trečiajam UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų etapui, jų kulminacija – jau šį savaitgalį

UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybos artėja link kulminacijos. Praėjusį šeštadienį Berlyne pasibaigęs trečiasis etapas į varžybas įnešė tik dar daugiau sumaišties, o nugalėtojai spręsis jau šį savaitgalį vyksiančių lemiamų kovų metu. Stebėti paskutiniuosius – ketvirtąjį ir penktąjį – varžybų etapus bus galima jau šį penktadienį ir šeštadienį „Eurosport“ kanalu arba „discovery+“ platformoje, kuri Lietuvoje yra pasiekiama per „Go3“ televiziją.

Trečiasis vyrų ištvermės kategorijos etapas į varžybų lentelės viršų įnešė nemažų pokyčių. Iš trečiosios pozicijos į pirmąją su 80 taškų šoktelėjo šveicaras Claudio Imhof, puikiai pasirodęs tiek skrečo, tiek eliminavimo rungtyse.

Į antrąją vietą jis nustūmė kanadietį Mathias Guillemette – jo sąskaitoje po trijų etapų kol kas 74 taškai. Vos trimis taškais nuo jo atsilieka ispanas Sebastianas Mora, triumfavęs skrečo rungtyje.

Galima sakyti, kad moterų ištvermės kategorijoje kituose dvejuose etapuose vyks kova tarp dviejų dviratininkių, šeštadienį atsiplėšusių nuo likusių sportininkių. Nors pirma išlieka amerikietė Jennifer Valente, atstumą iki jos ženkliai sumažino britė Katie Archibald, užėmusi antrąją vietą skrečo rungtyje ir išlikusi iki pat galo eliminavimo rungtyje.

Po varžybų K. Archibald teigė, kad artėjantį šeštadienį ji yra pasiruošusi užlipti ant aukščiausios nugalėtojų pakylos laiptelio: „Motyvacijos vykti į Londoną man tikrai netrūksta. Į visas šias varžybas žiūriu labai rimtai, todėl džiaugiuosi, kad į paskutinius etapus vykstu turėdama šansą triumfuoti. Stengsiuosi viską atlikti tobulai, kad turėčiau kuo daugiau galimybių laimėti.“

J. Valente šiuo metu yra surinkusi 98 taškus, o K. Archibald – 97. Trečiąją vietą su 62 taškais dalijasi kanadietė Maggie Coles-Lyster ir amerikietė Lily Williams.

Galingas prancūzės pasirodymas ir neatvėstanti dvikova

Vyrų sprinto kategorijoje naujienų nebuvo – vienvaldžiais lyderiais ir toliau išlieka olandas Harrie Lavreysenas ir australas Matthew Ričardsonas. Jie kaip ir praėjusią savaitę pasidalijo po pergalę keirino ir sprinto rungtyse. Tiesa, šįkart sprinto rungtyje laurus nuskynė H. Lavreysenas, o keirino – M. Ričardsonas.

Kalbėdamas apie Londone šį savaitgalį lauksiančią varžybų kulminaciją, M. Ričardsonas buvo užtikrintas ir ramus: „Į paskutinius etapus Londone žiūrėsiu taip pat, kaip ir į visas kitas lenktynes – priimsiu protingus sprendimus, o rezultatas bus toks, koks bus. Tačiau iki šiol važiuoti man sekėsi labai gerai, todėl tikiuosi, kad šiuos rezultatus galėsiu perkelti į Londoną.“

Lentelės viršuje su 111 taškų yra įsitaisęs olandas, dviem taškais nuo jo atsilieka australas. Trečioje pozicijoje kaip ir praėjusią savaitę lieka vokietis Stefanas Bötticheris, nuo ketvirtos vietos atsiplėšęs 34 taškais.

Moterų sprinto kategorijoje įspūdingą pasirodymą surengė prancūzė Mathilde Gros. Jai pavyko triumfuoti sprinto rungtyje, keirino rungtyje ji liko antra. Tai reiškia, kad šiuo metu su 83 taškais ji užima pirmąją vietą.

Į antrąją poziciją su 74 taškais nukrito kolumbietė Martha Bayona Pineda. Ji į priekį sprinto rungtyje praleido tik M. Gros. Tašku nuo kolumbietės atsilieka trečioje vietoje esanti kanadietė Kelsey Mitchell.

Varžybų kulminacija – jau šį savaitgalį

Primename, kad UCI dviračių treko Čempionų lyga – antrus metus iš eilės organizuojamos varžybos, suburiančios geriausius pasaulio treko dviratininkus. Jų metu 36 vyrai ir 36 moterys yra suskirstomi į dvi kategorijas: sprinto (sudarytoje iš sprinto ir keirino rungčių) bei ištvermės (sudarytoje iš skrečo ir eliminavimo rungčių). Stebėti visas jų rungtynes ir pirmieji sužinoti rezultatus žiūrovai gali „Eurosport“ kanalu arba „discovery+“ platformoje, kuri Lietuvoje yra pasiekiama per „Go3“ televiziją.

Sprinto rungtyje į šešis pogrupius suskirstyti 18 dviratininkų važiuoja po tris ratus. Tuomet šeši geriausi sportininkai patenka į pusfinalį, po kurio du geriausi rungiasi finale. Keirino rungtyje į tris pogrupius suskirstyti dviratininkai du ratus seka pagal moderatorių, kovoja dėl pozicijos, o jam pasitraukus pradeda trijų ratų sprinto lenktynes. Du geriausi sportininkai kovoja finale.

Eliminavimo rungtyje 18 geriausių dviratininkų iš pradžių važiuoja vieną neutralų ratą, po to kiekviename rate yra pašalinama po paskutinį dviratininką, kol galiausiai lieka vienas nugalėtojas. Skrečo rungties metu vyksta grupinės lenktynės, kuriose visi dviratininkai važiuoja 20 ratų. Laimėtoju paskelbiamas pirmasis kirtęs finišo tiesiąją.

Ketvirtasis ir penktasis UCI dviračių treko Čempionų lygos varžybų etapai vyks Londone, atitinkamai gruodžio 2 ir 3 d.

Apie „Warner Bros. Discovery“

„Warner Bros. Discovery“ („Nasdaq“: WBD) yra lyderiaujanti pasaulinė žiniasklaidos ir pramogų bendrovė, užsiimanti aukštos kokybės televizijos serialų ir filmų kūrimu bei jų transliavimu televizijoje, interneto platformose ir kine. Bendrovės prekės ženklai, kasdien įkvepiantys, informuojantys ir linksminantys auditoriją, yra pasiekiami daugiau nei 220 šalių ir 50 kalbų. Tarp jų – „Discovery Channel“, „discovery+“, „CNN“, „DC“, „Eurosport“, „HBO“, „HBO Max“, „HGTV“, „Food Network“, „Investigation Discovery“, „TLC“, „Magnolia Network“, „TNT“, „TBS“, „truTV“, „Travel Channel“, „MotorTrend“, „Animal Planet“, „Science Channel“, „Warner Bros. Pictures“, „Warner Bros. Television“, „Warner Bros. Games“, „New Line Cinema“, „Cartoon Network“, „Adult Swim“, „Turner Classic Movies“ ir kiti. Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite www.wbd.com.

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą