Studijos - Karjera

VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ vyks BBC laidos „BBC Global Questions“ filmavimas

Vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą, svarbus vaidmuo tenka žiniasklaidai, kuri turi viešinti tiesą ir skleisti žinią pasauliui apie vykdomą agresiją prieš mūsų brolius ir seseris Ukrainoje. 
 
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Kūrybiškumo ir inovacijų centras „LinkMenų fabrikas“ prisideda prie situacijos viešinimo – fabriko angaras perleidžiamas tarptautiniam televizijos ir radijo kanalui BBC, kuris VILNIUS TECH patalpose filmuos laidą „BBC Global Questions“. 

Laidos filmavimas vyks kovo 7 d., pirmadienį, 19 val. VILNIUS TECH Kūrybiškumo ir inovacijų centre „LinkMenų fabrikas“.
 
„Vykstant tiek fizinei, tiek informacinei Rusijos agresijai prieš Ukrainą, patvirtintos ir tikros informacijos skleidimas yra labai svarbus veiksnys, prisidedant prie kovos su agresoriumi. VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ džiaugiasi galėdamas prisidėti ir užleisti mūsų patalpas tarptautiniam ir milijonus žiūrovų pasaulyje turinčiam BBC kanalui. Toks renginys ne tik yra informatyvus ir naudingas žiūrovams, bet ir naudingas mūsų studentams, kurie galės prisidėti prie laidos filmavimo darbų,“ – teigia VILNIUS TECH „LinkMenų fabriko“ Kūrybiškumo laboratorijos vedėja Greta Markūnaitė.
 
„BBC Global Questions“ – tarptautinė BBC televizijos ir radijo kanalų debatų programa, kurios metu žiūrovai turi galimybę užduoti klausimus aukšto lygio sprendimus priimantiems bei pasauliui įtaką darantiems asmenims. Renginį ves apdovanojimus pelniusi žurnalistė ir laidų vedėja Zeinab Badawi. 
 
„Global Questions“ laida keliauja aplink pasaulį, suteikia galimybę kalbėti paprastiems žmonėms aktualiomis temomis ir sprendžia jiems labiausiai rūpimas problemas. Laida bus transliuojama visame pasaulyje per „BBC World News“, „BBC World Service Radio“ ir Jungtinėje Karalystėje per „BBC News Channel“.
 
Diskusijos dalyviai stengsis atsakyti į pastarosiomis dienomis ramybės neduodančius žiūrovų klausimus, susijusius su Lietuva, Estija, Latvija. Šalimis, kurių gyventojai pastarąją savaitę nerimauja ar jie gali būti sekantys Rusijos prezidento taikiniai. Ar jis išdrįs užpulti vieną iš NATO narių? Taip pat – ar jo invazija į Ukrainą tik sustiprino NATO aljansą paskatindamas neutralias valstybes, tokias kaip Švedija ir Suomija, taip pat prisijungti prie aljanso?

Diskusijoje dalyvaus Užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas, ES ambasadorius ir ES delegacijos Ukrainoje vadovas Matti Maasikas, buvęs NATO politikos planavimo direktorius Fabrice Pothier bei Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta.
 
Visi laidos žiūrovai bus kviečiami pateikti klausimus diskusijoje dalyvausiantiems ekspertams. 

Dalyvavimas renginyje yra nemokamas.

Daugiau informacijos apie laidos filmavimą galite rasti čia. 

VILNIUS TECH „LinkMenų fabrikas“ visus pinigus, gautus už renginio organizavimą, paaukos į universiteto įsteigtą fondą, skirtą Ukrainos studentams.

COVID-19 prevencija.
Laidos filmavimo metu bus privaloma laikytis visų saugumo reikalavimų – saugaus atstumo, dėvėti respiratorius ir pan. Renginio dalyviai taip pat turės pateikti vakcinacijos nuo koronaviruso įrodymą.

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą