Namai

Vilnius ieško vyriausiojo inžinieriaus – darnios infrastruktūros plėtros koordinatoriaus

Vyriausiasis miesto inžinierius – pareigybė, kuri numatyta nuo sausio įsigaliosiančiame Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatyme, ir specialistas, kurio Vilnius ieško jau šiandien, paskelbęs konkursą. 

„Kalbant neformaliai, ieškome žmogaus, kuris norėtų prisidėti prie Vilniaus kūrimo, nuolat žvelgtų į ateitį, spręstų miesto plėtros iššūkius ne tada, kai jie iškyla, o dar prieš jiems atsirandant. Tai nauja pareigybė ir unikali proga palikti savo pėdsaką Vilniuje, padaryti jį dar geresniu miestu gyventi“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.  

Vyriausiasis miesto inžinierius turėtų dirbti nedalomu tandemu su miesto vyriausiuoju architektu – miesto merui diktuojant kryptį, miesto architektas prižiūrės miesto augimą, o miesto inžinierius bus atsakingas už tai, kad judumo (gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takai), aplinkos (parkai, alėjos, viešojo transporto paviljonai ir t.t.), inžinerinė (vandens, nuotekų ir t.t.) ir socialinė (mokyklos, vaikų darželiai, poliklinikos, bibliotekos) infrastruktūra augtų nuosekliai, papildydamos viena kitą. 

„Toks nuoseklus darbas leis padėti išvengti tokių situacijų, kokios yra Perkūnkiemyje, kur socialinės infrastruktūros projektai tik vejasi gyvenamosios statybos projektus, arba Kalnėnuose, kur ilgą laiką buvo problemų su vandeniu, kadangi miestas negalėjo reikalauti iš vystytojų būtinų investicijų į inžinerinę infrastruktūrą, o šie nejautė tokios pareigos savo klientams – teko pasirūpinti savivaldybei“, – teigė meras.

Kaip numatyta įstatyme, miesto inžinierius (-ė) bus atsakingas už infrastruktūros plėtros biudžeto formavimą, sutarčių valdymą, bendrų vardiklių paiešką kuriant infrastruktūros projektus drauge su NT projektų plėtotojais. Vilniaus miesto savivaldybė ieško specialisto (-ės), kuris turėtų aukštąjį universitetinį ar aukštąjį koleginį inžinerijos krypčių grupės išsilavinimą, ne mažesnę kaip 3 metų darbo patirtį einant teritorijų planavimo ar statinių statybos techninės veiklos pagrindinių sričių vadovo pareigas arba 3 metų darbo teritorijų planavimo valstybinės priežiūros srityje patirtį, išmanytų Vilniaus darnaus judumo planą, dabartinį ir būsimą Vilniaus bendrąjį planą, projektų valdymo metodiką (daugiau informacijos čia – https://bit.ly/3hZdhFY).

„Miesto vyriausiasis inžinierius turės prižiūrėti, kaip savivaldybė, jos įmonės ir privatūs nekilnojamojo turto vystytojai apjungia ateities infrastruktūros planus. Valdydamas visų šių plėtros dalyvių planus, jis galės nurodyti, kokia yra teritorijos ateities infrastruktūros vizija, ir ar ši teritorija yra prioritetinė miesto plėtrai, ar ne. Tai bus pozicija, kurioje dirbantis žmogus turės matyti plačiai – tai padės Vilniui augti nuosekliau, vystytojams bus aiškiau, o gyventojai gaus daug platesnę infrastruktūrą“, – komentavo R. Šimašius.

Tolesnės sisteminės pertvarkos planuojamos atsižvelgiant į naująjį Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymą, įsigaliosiantį nuo 2021 m. pradžios.

Paraleliai Vilniaus miesto savivaldybė vykdo ir bendrovės „Grinda“ nepriklausomų valdybos narių atranką (visa informacija čia – https://bit.ly/3h4VgVy ). Tai sprendimas tiems, kurie nori prisidėti prie Vilniaus infrastruktūros gerinimo, bet nenori atsisakyti turimo darbo.  

Pranešimą paskelbė: Rusnė Marčėnaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą