Vilniaus universiteto (VU) choras „Pro musica“ 20-mečio proga kviečia gruodžio 4 d. 19 val. Nacionalinėje filharmonijoje pasiklausyti retai atliekamo amerikiečių minimalizmo genijaus Philipo Glasso kūrinio „Songs from Liquid Days“.
Šiuolaikinės akademinės muzikos pasaulyje nedaugelis vardų skamba taip ryškiai kaip Ph. Glasso. Jo avangardinės kompozicijos nepaiso konvencijų, peržengia muzikinių formų ribas ir meta iššūkį pačiam mūsų garso suvokimui. Vienas patraukliausių jo kūrinių „Songs from Liquid Days“ kviečia klausytojus į užburiančią kelionę laiku, erdve ir emocijomis.
„Man ši muzika yra tiesiog užburianti, ji alsuoja magija ir nukelia į unikalų Ph. Glasso pasaulį. Tai laikui nepavaldi, geniali muzika“, – sako choro „Pro musica“ meno vadovė ir vyriausioji dirigentė Rasa Gelgotienė.
Anot chorvedės, kūrinio atlikimas reikalauja ypatingo preciziškumo ir daug repeticijų valandų, tačiau palieka didelį įspūdį tiek klausytojams, tiek patiems atlikėjams.
Kūrinį kartu su jubiliejų mininčia „Pro musica“ atliks VU chorai „Virgo“ ir „Gaudeamus“, solistai Aistė Pilibavičiūtė (sopranas) ir Juozas Janužas (tenoras), VU vargonininkas Vidas Pinkevičius, pianistė Eglė Andrejevaitė, fleitų grupė (vad. Lina Baublytė) ir mušamųjų grupė (vad. Andrius Rekašius). Diriguos Gediminas Gelgotas.
Šis išskirtinis dainų ciklas, sukurtas 1986 m., demonstruoja nepaprastą Ph. Glasso gebėjimą derinti klasikinį minimalizmą su populiariosios muzikos elementais. Jį kompozitorius kūrė bendradarbiaudamas su garsiais dainų ir tekstų autoriais – Davidu Byrne’u, Laurie Anderson, Paulu Simonu ir Suzanne Vega. Kompozicijai būdingos meditatyviai besikartojančios iš pažiūros paprastos, tačiau gilios melodinės ir ritminės struktūros, įtraukiančios klausytoją į gilius filosofinius apmąstymus meilės, gyvenimo, bėgančio laiko, nuolat kintančios realybės ir mūsų prigimties temomis. Kompozitorius dirba įvairiais muzikos stiliais, yra parašęs simfoninių kūrinių, operų, sukūręs garso takelius filmams bei eksperimentiniams projektams.
Choras „Pro musica“ iš kitų šalies kolektyvų išsiskiria pasirinkta repertuarine kryptimi – atlieka didžiąsias klasikos partitūras chorui ir šiuolaikinius chorinius opusus. Kolektyvas yra laimėjęs nacionalinių ir tarptautinių konkursų laurus. Nuo susikūrimo 2004 m. koncertavo daugelyje Europos valstybių, taip pat Jungtinėse Amerikos Valstijose, Meksikoje, Brazilijoje, Kazachstane, Armėnijoje ir Sakartvele.
Pranešimą paskelbė: Kotryna Jančauskaitė, Vilniaus universitetas