Gamta ir gyvūnai

„Vilniaus vandenys“ stiprina bendradarbiavimą su partneriais ir klientais bei kviečia juos įsipareigoti labiau rūpintis aplinka

Šių metų pradžioje bendrovė „Vilniaus vandenys“, pristačiusi „Nulis pasiteisinimų“ politiką, apimančią įsipareigojimus gamtai ir visuomenei, tęsia darbus ir stiprina bendradarbiavimą su partneriais ir juridiniais klientais. Aplinkosauginių tikslų bendrovė sieks partnerius ir verslo klientus kviesdama labiau rūpintis aplinka: atsakingiau tvarkyti į valymo įrenginius išleidžiamas nuotekas, daugiau dėmesio skirti darbų saugai ir avarijų prevencijai,  griežtindama kokybiniams reikalavimus, taikomus klientus prijungiant prie centralizuotų sistemų.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ šią savaitę inicijavo nuotolinį susitikimą su partneriais, kurio tikslas buvo aptarti ir  suvienodinti požiūrį į esminius veiklos principus: bendrovės brėžiamą Žaliąjį kursą ir siekį nuotekas išvalyti labiau nei numatyta aplinkosauginiuose reikalavimuose, 0 toleranciją darbų saugos pažeidimams, darnią su aplinka plėtrą, avarijų prevenciją ir atsakomybę jas likviduojant.

„Akcininkai, veiklą kontroliuojančios institucijos, pagaliau visuomenė daugeliu atvejų mus vertina, atsižvelgdama ir į mūsų partnerių atliekamą darbą, jo kokybę. Jų reputacija yra ir mūsų reputacija. Todėl, siekdami vykdyti tvarią, aplinką tausojančią veiklą, pirmiausiai kreipėmės į savo partnerius, akcentuodami jiems tai, kas šiandien yra svarbu bendrovei, aiškiai įvardindami sritis, kuriose siekiame ir maksimalios kokybės, ir maksimalios  atsakomybės“, – sako Marius Švaikauskas, „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius.  

Partneriams bendrovė pristatė, kaip, dėl klientų parengtų projektų maksimalios kokybės, būtų galima pasiekti, kad jie būtų suderinti greičiau ir sklandžiau, įrengta infrastruktūra būtų prijungta prie centralizuotų tinklų be gaišaties ir trikdžių. „Vilniaus vandenų“ specialistai projektuotojams, statytojams bei jų rangovams papasakojo apie atnaujintą techninę politiką ir jos pakeitimus. Dėmesys buvo skiriamas ir darbų saugos, dirbant objektuose, užtikrinimo svarbai, taip pat avarijų prevencijai, įrengiant naujus ar rekonstruojant nusidėvėjusius tinkus, reakcijai ir veiksmų aptarimui avarijoms kilus.

Šių metų pradžioje bendrovė „Vilniaus vandenys“ paskelbė socialinės atsakomybės politiką – „Nulis pasiteisinimų“, kuri apima įmonės tikslus ir įsipareigojimus iki 2030 m., taip pat pasiūlymus esamiems ar potencialiems partneriams, klientams, visuomenės nariams, kaip jie galėtų prisidėti prie aplinkos saugojimo.

Bendrovė pasidalino sudarytu miesto taršos žemėlapiu, atskleidžiančiu realią taršos situaciją Vilniaus mieste ir rekomendacijų  gidu, kaip tvarkyti nuotekas, siekiant 0-linės taršos, paragino savo klientus – pramonės įmones pasirašyti atsakingo kliento chartiją ir įsipareigoti ne tik atsakingiau tvarkyti į valymo įrenginius išleidžiamas nuotekas, bet ir įsitraukti į aplinkos tausojimo ir vartotojų sąmoningumo ugdymo veiklą: įgyvendinti socialines iniciatyvas įvairiose srityse.

„Svarbiausias mūsų tikslas – partnerius, verslo klientus, visuomenę pakviesti dialogui. Ieškoti bendrų sprendimų ir bendromis pastangomis kurti švaresnę mus supančią aplinką“, – sako M. Švaikauskas.

Tarp „Vilniaus vandenų“ tikslų, išsikeltų iki 2030 m. – nulinė nuotekų tarša, nulis gėlo vandens švaistymų, nulis popierinių sąskaitų, nulis klientų be centralizuotų vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo paslaugų, nulis nepašalintų avarijų per 24 valandas, nulinis perkamos elektros energijos kiekis technologinėje veikloje, nulis neįsitraukusių į veiklą darbuotojų, ir t.t. Daugiau apie šią bendrovės iniciatyvą: (https://nulispasiteisinimu.vv.lt/)

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė, tiekianti geriamąjį vandenį ir tvarkanti nuotekas daugiau nei 265 tūkst. klientų Vilniuje bei Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Per parą bendrovė patiekia apie 93 tūkst. kub. metrų vandens ir surenka bei išvalo daugiau nei 111 tūkst. kub. metrų nuotekų.

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą