Gamta ir gyvūnai

„Vilniaus vandenys“ neatnaujina nuotekų priėmimo iš UAB ECSO : iš pažeidėjų laukia ne pasiaiškinimų, o sprendimų

Savaitgalį „Vilniaus vandenims“ sustabdžius nuotekų priėmimą iš UAB „ECSO“, kuriuose išleidžiamose nuotekose buvo aptikta smulkių plastiko dalelių, šiandien bendrovės nuotekų priėmimas į Vilniaus miesto valymo įrenginius vis dar nėra atnaujintas. Taršą užfiksavusių ir ją laiku užkardžiusių „Vilniaus vandenų“  atstovų netenkina teršėjų pasiteisinimai. Iš pažeidėjų laukiama realių sprendimų, kad jau dukart užfiksuota nuotekų tarša plastiku nebepasikartotų.

Teršėjams būsime negailestingi. Jau antrą kartą stabdydami bendrovės ECSO nuotekų priėmimą dėl užfiksuotos nuotekų taršos plastiko dalelėmis, tikimės ne tik apgailestavimų, bet ir realių bendrovės žingsnių, kad tarša nepasikartotų. Ta pačią žinutę siunčiame ir visiems, kurie pildami į nuotekų vamzdžius neleistinus teršalus ar atliekas tikisi likti nepastebėtais ir nesustabdytais“, – sako „Vilniaus vandenų“ vadovas Marius Švaikauskas.

Įtarimų, kad į „Vilniaus vandenų“  valymo įrenginius su nuotekomis kažkas galimai išleidžia ir plastiko daleles, bendrovės specialistams kilo praėjusią savaitę. Atlikus kelias neplanines patikras, teršėjas buvo išaiškintas. 

Sekdama  užkardyti plastiko patekimą į gamtinę aplinką bendrovė „Vilniaus vandenys“ priėmė sprendimą operatyviai stabdyti nuotekų siurblinės darbą ir papildomai įrengti kamštį vamzdyje, kuriuo nuotekos iš UAB „ECSO“ atiteka į „Vilniaus vandenų“ valymo įrenginius. Laiku aptiktos plastiko detalės buvo užkardytos ir į gamtinę aplinką nepateko, bendrovė „Vilniaus vandenys“ dėl į valymo įrenginius atitekančių nuotekų taršos plastiku pranešė Vilniaus regiono aplinkosaugininkams ir pradėjo vidinį tyrimą.

Pasak bendrovės „Vilniaus vandenys“ atstovų, susisiekti su pažeidimą įvykdžiusia ECSO pavyko tik visiškai sustabdžius nuotekų priėmimą. ECSO vadovybė pateikė paaiškinimą, kad sugedo vienas iš plastiko daleles turėjusių sugaudyti filtrų. Vis tik toks pasiaiškinimas bendrovės „Vilniaus vandenys“ netenkina. Pradėtas tyrimas bus tęsiamas, surinkti taršos įrodymai atiduoti prokuratūrai, o nuotekų priėmimas iš ECSO įmonės bus atnaujintas tik tuomet, kai jos išleidžiamose nuotekose tarša plastiku nebebus fiksuojama, o bendrovė pateiks svarius įrodymus, kad turi sprendimą, jog tarša nebepasikartos.

Kol kas nei tokio sprendimo, nei realių veiksmų plano, kad bendrovės veikloje naudojamas plastikas patektų ne į nuotekas, o į atliekas ir būtų tinkamai utilizuotas, „Vilniaus vandenys“ nesulaukė.

Papildoma informacija:

Tai jau ne pirmas kartas, kai „Vilniaus vandenys“ stabdo nuotekų priėmimą iš ECSO. Šių metų sausį tiek bendrovei, tiek aplinkosaugininkams ištyrus įmonių išleidžiamų nuotekų mėginius buvo nustatyta, kad plastiko teršalai buvo išleisti iš ECSO įmonių grupei priklausančios įmonės. Tuomet „Vilniaus vandenys“ iš šios įmonės jau buvo laikinai nutraukę nuotekų priėmimą.

Po šių įvykių bendrovė „Vilniaus vandenys“ įsteigė Taršos užkardymo grupę, kurios pagrindinis tikslas vykdyti didžiausių šalies įmonių, išleidžiančių nuotekas į bendrovės valymo įrenginius, kontrolę. O vienas šios kontrolės įrankių – neplaninės bendrovės specialistų patikros, kurių metu imami į valymo įrenginius atitekančių nuotekų mėginiai, specialia įranga stebimi išleidžiamų nuotekų kiekiai.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ jau ne kartą tvirtino, kad plastiko išleidimas į nuotekas yra nusikalstama veikla. Išvalyti plastiko detalių iš nuotekų ne tik bendrovės, bet ir visi šalies valymo įrenginiai nėra pritaikyti, į valymo įrenginius patenkantį plastiką galima bandyti sugaudyti tik avariniu būdu – t. y. specifine įranga. Todėl bendrovė deda visas pastangas, kad plastiko detalės juridinių ar fizinių vartotojų į nuotekas nebūtų išleidžiamos.

Pranešimą paskelbė: Renata Smalskė, UAB „Vilniaus vandenys“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą