Gamta ir gyvūnai

„Vilniaus vandenys“ dalinasi naujausia informacija apie situaciją Naujamiestyje: prioritetas skiriamas vandens kokybei atstatyti, gyventojų prašoma dar šiek tiek kantrybės

Siekdama kuo greičiau grąžinti kokybišką geriamąjį vandenį sostinės Naujamiesčio gyventojams, didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“ imasi kraštutinių veiksmų: magistralinių vamzdynų plovimo naktimis, vėliau ketinama pereiti prie smulkesnių, į namus vedančių vamzdžių bei įvadų plovimo. Šiąnakt buvo išplauta didžioji dalis magistralinių tinklų, kuriais vanduo Naujamiesčio gyventojams tiekiamas iš Vingio vandenvietės. Intensyvūs plovimo darbai bus tęsiami ir ateinančią parą.

Praėjusią naktį „Vilniaus vandenų“ darbuotojai atliko pirmąjį iš keturių suplanuotų magistralinių tinklų plovimų. Buvo išplauta vamzdynų atkarpa nuo Vingio vandenvietės iki Savanorių pr., nuo susidėvėjusių vamzdynų sienelių specialia aukšto slėgio įranga pašalinant susikaupusias geležies bei mangano apnašas. Šis didelės apimties magistralinio tinklo plovimas vyko nuo 22 val. iki 6 val., daliai rajono gyventojų laikinai nutraukus vandens tiekimą. Šiuo metu vandens tiekimas Naujamiesčio gyventojams yra atstatytas, vyksta kiti suplanuoti darbai.

„Vandens kokybės klausimas yra ypač jautrus gyventojams. Susidūrėme su iššūkiu, kuris būdingas senai, ilgus metus naudojamai infrastruktūrai, todėl sutelkėme visas mūsų bendrovės pajėgas tam, kad ši problema būtų kuo greičiau išspręsta. Vandens kokybės atstatymas yra neabejotinas mūsų bendrovės prioritetas. Tiesiog prašome gyventojų dar šiek tiek kantrybės, nes vamzdynus išplauname etapiškai. Kol pasieksime pačius namus, dar teks pakentėti, tačiau užtikrinu, kad į tai esame sutelkę visas jėgas“, – sako „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos direktorius Tadas Kazlauskas.

Pasak jo, pasitekus papildomą pagalbą ir dirbant visą parą, jau pavyko sutvarkyti ir išplauti didžiąją dalį vamzdynų, tačiau Naujamiesčio gyventojai vandens kokybės pagerėjimo iškart gali ir nepajausti. Rekonstravus ir išplovus svarbiausius magistralinius tinklus bus vykdomi vamzdynų, vedančių iki namų, bei  įvadų plovimai, po kurių, tikimasi, vandens kokybė bus visiškai atstatyta. Tai padaryti planuojama jau artimiausiomis dienomis.

„Suprantame, kad suprastėjusios kokybės vanduo sukelia daug rūpesčių ir nepatogumų. Vis tik dėl padažnėjusių avarijų neturėjome kitos išeities, kaip tik nedelsiant pradėti nusidėvėjusių vamzdynų rekonstrukciją, o sujudintos infrastruktūros atlaisvintos medžiagos pasiekė Naujamiesčio gyventojus. Vamzdynus ne tik renovuoti, bet ir tinkamai išplauti reikia ir laiko, bei fizinių resursų: pirmiausiai orientuojamės į magistralinius tinklus, po to pereiname prie skirstomųjų, vedančių iki namų įvadų. Todėl labai prašome ir viliamės, kad gyventojai turės dar šiek tiek kantrybės, kol vandens kokybę pavyks visiškai atstatyti“, – sako T. Kazlauskas.

Antrasis magistralinio vandentiekio tinklo plovimas numatytas rugsėjo 1-osios naktį, nuo 22 val. iki 6 val.

Trečiojo ir ketvirtojo plovimų etapų metu (III – rugsėjo 3-ąją nuo 22 val. iki 6 val. ir IV – rugsėjo 6-ąją nuo 22 val. iki 6 val.) „Vilniaus vandenys“ plaus skirstomųjų vandentiekio tinklus. Jų metu gyventojams bus laikinai sustabdytas vandens tiekimas (rugsėjo 3-ąją – Konarskio gatvėje, rugsėjo 6-ąją – Smolensko, Birželio 23-osios, Statybininkų ir  T. Ševčenkos gatvėse).

Bendrovė palaiko glaudų dialogą su gyventojais: apie planuojamus darbus ir jų metu galimus vandens kokybės pokyčius yra iš anksto informuojami trumposiomis žinutėmis. Jeigu gyventojai nėra „Vilniaus vandenų“ klientai, apie planuojamus darbus yra informuojami bendrijų ar namą administruojančios įmonės atstovai, kurie įpareigoti informacija laiku pasidalinti su visais daugiabučių namų gyventojais. Taip pat bendrovės atstovai pabrėžia, jog jei klientai informacijos trumposiomis žinutėmis negauna, jie turėtų patikrinti, ar pateikta kontaktinė informacija bendrovei yra teisinga ar atnaujinta.

Vartotojams, kurie susiduria su didžiausiu vandens kokybės suprastėjimu, vanduo taip pat pristatomas vandenvežėmis ar specialiose tarose. Dėl vandenvežių stovėjimo vietų ir laiko gyventojai yra informuojami individualiai.

Nuo liepos 28-osios Naujamiestyje ir dalyje Senamiesčio bendrovė „Vilniaus vandenys“ vykdo didelės apimties vandentiekio tinklo renovacijos darbus, kuriuos planuojama baigti iki rugsėjo 26-osios.

Šioje miesto dalyje vandentiekio tinklas yra itin prastos būklės, čia dažnai fiksuojamos vandentiekio avarijos, tad būtinus atlikti tinklų renovacijos darbus „Vilniaus vandenys“ privalėjo organizuoti kaip įmanoma operatyviau. Tikimasi, kad po vandentiekio tinklo renovacijos avarijų tikimybė šiame rajone bus sumažinta net iki 90 procentų. Tai, pirmiausia, turėtų pajausti Naujamiesčio gyventojai, kuriuos avarijos vargina ir sukelia nepatogumų. Visa naujausia ir aktualiausia informacija pateikiama bendrovės svetainėje: https://www.vv.lt/2021/08/27/duk-del-suprastejusios-vandens-kokybes-naujamiestyje/

Pranešimą paskelbė: Jolita Orentaitė, UAB „Vilniaus vandenys“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą