Studijos - Karjera

Vilniaus universiteto Teisės fakultetas švenčia 380 metų jubiliejų

Spalio 11 d. Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultetas švenčia 380 metų jubiliejų. Jo istorija siekia 1641-uosius, kai Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Vladislovas Vaza suteikė privilegiją, kuria remiantis buvo leista vykdyti teisės studijas ir įsteigtas VU Teisės fakultetas. Tai buvo pirmoji tokio pobūdžio institucija Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Fakultetas iki šiol yra neatsiejama šiuolaikinės Lietuvos teisinės sistemos dalis ir pirmaujančių šalyje teisės specialistų Alma Mater.

„Šiandien švenčiame ne tik Teisės fakulteto jubiliejų, bet ir naują etapą Rytų Europos istorijoje. Jau tuomet Lietuva įrodė savo stiprybę Europos teisinėje sistemoje, implementuodama modernius teisės aktus, tokius kaip Lietuvos Statutai, tačiau kokybiškas teisinis išsilavinimas Vilniuje padėjo tvirtus pamatus šimtmečius nekintantiems teisingumo ir teisės principams mūsų visuomenėje, – sako VU Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis. – Šiandienos iššūkių kontekste tikiuosi, kad fakulteto jubiliejus mus suburs ir primins apie esmines mūsų visuomenės vertybes ir pareigas, kurias turime būti pasiruošę kantriai prisiimti kiekvieną dieną.“

Vieno seniausių VU fakultetų įkūrimą labai palaikė LDK didikas Kazimieras Leonas Sapiega. Fakultetui jis padovanojo didžiulę knygų kolekciją ir suteikė reikalingą materialinę pagalbą. Nuo tada beveik 200 metų teisę čia dėstė žymiausi to meto mokslininkai, kol 1832 m. Rusijos imperatorius Nikolajus I įsakė uždaryti universitetą. 1919 m. VU vėl buvo atkurtas, bet kadangi Vilniaus regionas buvo aneksuotas Lenkijos, tęsė savo darbą Kaune. Lietuvai atgavus Vilniaus kraštą, Teisės fakultetas iš Kauno buvo perkeltas į sostinę. 1942 m. kovą fakultetas vėl buvo uždarytas, tačiau po dvejų metų atnaujino savo veiklą ir veikia iki šiol.

VU Teisės fakultetas jau beveik keturis šimtmečius yra laikomas išskirtiniu Lietuvos nacionalinės teisės sistemos elementu. Prie visų pagrindinių teisės aktų, tokių kaip Konstitucija, Civilinis, Darbo, Baudžiamasis kodeksai, ir kitų įstatymų rengimo prisidėjo čia dėstantys mokslininkai. Fakulteto bendruomenės nariai palieka pėdsaką ir Europos teisinėje sistemoje dirbdami teisėjais Europos teismuose ir tarptautinėse institucijose.

„Kasmet pasiimdami iš praeities tai, kas geriausia, dedame daug pastangų, kad mūsų studijos būtų aktualios, inovatyvios ir paklausios. Tai mums leidžia užtikrinti, kad studijas baigę absolventai bus pasiruošę karjerai teisės srityje. Džiaugiamės, kad daug jų šimtmečius yra aukščiausio lygio teisės mokslininkai ir praktikai. Linkime stiprybės ir ištvermės darbuose visai fakulteto bendruomenei“, – gražios šventės linkėdamas sako VU Teisės fakulteto prodekanas studijoms doc. Haroldas Šinkūnas.

Šiandien VU Teisės fakultete mokosi daugiau nei 1500 studentų ir dirba daugiau nei 130 dėstytojų, įskaitant tarptautiniu mastu pripažintus mokslininkus ir praktikus įvairiose nacionalinėse teisės institucijose. Kasmet maždaug 200 studentų baigia teisės magistrantūros studijas, po kurių pasirenka advokatų, teisėjų, prokurorų, notarų, viešojo ar privataus sektoriaus teisininkų darbą. Kaip įvairių mokslinių ir institucinių, tarptautinių ir Europos organizacijų narys, fakultetas yra sudaręs daugiau nei 50 tarptautinių susitarimų su užsienio mokslo institucijomis. Fakultetas yra įvairių organizacijų, tokių kaip Tarptautinis doktorantų tinklas, Vokietijos teisės, Prancūzijos teisės, Lenkijos teisės mokyklos ir VU Technologijų uostas, narys ir steigėjas. Be to, studentai iš įvairių pasaulio šalių yra kviečiami mokytis magistrantūros studijų programoje „Tarptautinė ir Europos teisė“, kuri vykdoma anglų kalba ir jungia žmogaus teisių, verslo teisės ir technologijų teisės sritis.

Spalio 11–15 d. kasdien nuo 10 val. VU Teisės fakultete vyks nuotoliniai jubiliejiniai renginiai, kurių metu pranešimus skaitys ir diskutuos žymūs fakulteto dėstytojai, mokslininkai ir kiti teisininkų bendruomenės nariai.

Renginių programa lietuvių kalba

Renginių programa anglų kalba

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

Prekės pigiau:
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose
 
Keltuvų nuoma
 
LightPlex Bond Retention Shampoo Plauko jungtis atkuriantis šampūnas, 250ml
 
ECCO Exohike Men's Cocoa Brown 45

Parašykite komentarą