Studijos - Karjera

Vilniaus universiteto fondas galės investuoti į startuolius kartu su „CoInvest Capital“

Vilniaus universiteto fondas prisijungė prie „CoInvest Capital“ privačių investuotojų gretų. „CoInvest Capital“, anksčiau veikęs Koinvesticinio fondo vardu, skatina verslo angelų grupes ir rizikos kapitalo fondus kartu investuoti į verslą pradedančias bei verslo plėtrą vykdančias įmones. Šiuo metu „CoInvest Capital“ bendradarbiauja su beveik 150 verslo angelų, iš kurių 68 jau yra investavę kartu su fondu – kai kurie jų net į keletą skirtingų įmonių.

„Prisijungimas prie „CoInvest Capital“ atveria mums galimybes patraukliomis sąlygomis kartu su kitais verslo angelais investuoti į perspektyvius startuolius, siekiant tiek finansinės grąžos, tiek prisidėjimo prie startuolių ekosistemos plėtojimo Lietuvoje. Daugiausia dėmesio skirsime įmonėms, vystančioms veiklą MTEPI sumaniosios specializacijos srityse, susijusioms su VU bendruomene. Tai puikus šansas gauti finansavimą ir VU besikuriančioms inovatyvioms idėjoms“, – apie naujas galimybes pasakoja atestuotas finansų analitikas, VU fondo vadovas Justinas Noreika.

VU neliečiamojo kapitalo fondas pradinėms investicijoms į startuolius yra numatęs 50 tūkst. eurų sumą, kuri, tikėtina, augs įvertinus paklausą ir atlikus pirmąsias perspektyvias investicijas. Norint verslą pradedančiai įmonei gauti finansavimą, be „CoInvest Capital“ ir VU fondo, taip pat turės investuoti dar bent du verslo angelai.

„Investicijos į startuolius yra įprastos neliečiamojo kapitalo fondams pasaulyje, pvz., tokie fondai JAV vidutiniškai laiko apie 8 proc. portfelio rizikos kapitale ir dažnai ankstyvosiose stadijose įsigyja akcijų dalį universitetuose besikuriančių įmonių, kurios vėliau tampa vienaragiais. Tad sprendimas pradėti investuoti į startuolius yra natūralus veiksmas, artinantis mus prie pasiteisinusios tarptautinės praktikos ir suteikiantis patrauklios grąžos galimybes ateityje“, – komentuoja VU fondo vadovas.

„CoInvest Capital“ pernai investavo į 9, o portfelyje iš viso jau turi 16 įmonių. Iš viso fondas yra investavęs daugiau kaip 5 mln. eurų, o pridėjus verslo angelų investicijas, fondo portfelio įmonės yra pritraukusios daugiau nei 7,5 mln. eurų.

„Vienas iš fondo tikslų yra prisidėti prie mokslo ir studijų institucijų vykdomo atžalinių įmonių finansavimo bei inovatyvių idėjų komercinimo. Tikimės, kad šis bendradarbiavimas su VU fondu bus naudingas visai inovatyvių Lietuvos startuolių finansavimo ekosistemai“, – sako „CoInvest Capital“ vadovė Viktorija Vaitkevičienė.

Apie 2,5 mln. eurų vertės portfelį valdantis VU fondas yra pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje, kuris surinktą paramą investuoja, o investicijų grąžą naudoja talentams į VU pritraukti ir kitoms VU tarptautinį konkurencingumą skatinančioms iniciatyvoms finansuoti. Remdamiesi tarptautine praktika 2016 m. fondą įsteigė VU alumnai, prie rėmėjų bendruomenės jungiasi ir kituose universitetuose išsilavinimą įgiję filantropai.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą