Studijos - Karjera

Vilniaus universitete viešės Danijos princesė Mary

Spalio 1 d., penktadienį, 9.00 val. Vilniaus universitete (VU) lankysis Danijos princesė Mary. Apsilankymas universitete yra oficialaus jos karališkosios prakilnybės vizito Lietuvoje, skirto Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių šimtmečiui, dalis.

Viešėdama universitete Danijos princesė susitiks su VU rektoriumi prof. Rimvydu Petrausku, apžiūrės universiteto pastatų ansamblį ir istorines meno ir bibliotekos relikvijas.

Viešnia atidarys VU Mažojoje auloje Danijos ambasados organizuojamą konferenciją, skirtą dvišalių Danijos ir Lietuvos santykių šimtmečiui paminėti, ir apsilankys seniausioje universitete Pranciškaus Smuglevičiaus salėje, kur jai bus aprodyta šiam vizitui skirta paroda iš Vilniaus universiteto bibliotekos paveldo kolekcijų.

Pasak VU rektoriaus prof. R. Petrausko, Lietuvą ir Daniją sieja dar viduramžius menantys istoriniai ryšiai.

„Galime pasidžiaugti, kad Danijos karališkoji šeima daug metų Lietuvai rodo išskirtinį dėmesį ir draugiškumą.

Universitetui Danijos parama buvo itin svarbi steigiant skandinavistikos studijas. Šios studijos ne tik sustiprino ir išplėtė akademinį interesų lauką, bet ir tapo tikra sėkme tarp studentų“, – sako VU vadovas.

Tarptautiniai Lietuvos ir Danijos santykiai buvo užmegzti dar 1919 m., kai Danija viena pirmųjų pripažino Lietuvos nepriklausomybę de facto, o 1921 m. rugsėjo 30 d. ir de jure.

Danijos ir Lietuvos diplomatiniai santykiai atkurti prieš 30 metų, 1991 m. Danijos Karalystei oficialiai patvirtinus atkurtos nepriklausomos Lietuvos Respublikos tęstinumą ir pripažinus Lietuvos Vyriausybę. Tais metais Kopenhagoje buvo atidaryta ir Lietuvos ambasada. Nuo tada Danija aktyviai ir nuosekliai palaikė Lietuvos siekius įsitvirtinti  tarptautinėse organizacijose – NATO ir Europos Sąjungoje, teikė pagalbą Lietuvai demokratinėms reformoms įgyvendinti ir krašto apsaugai stiprinti.

Šiuo metu Danija yra svarbi Lietuvos prekybos partnerė, ji palaiko mūsų šalį sienos apsaugos ir migracijos srityse.

Pranešimą paskelbė: Liudmila Januškevičienė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą