Studijos - Karjera

Vilniaus universitete lankysis Lenkijos diplomatijos vadovas Z. Rau

Rugsėjo 6 d. Vilniaus universitete (VU) lankysis Lenkijos užsienio reikalų ministras prof. Zbigniewas Rau. Politikas susitiks su rektoriumi prof. Rimvydu Petrausku, dalyvaus diskusijoje su VU studentais.

Su rektoriumi prof. R. Petrausku ir partnerystės prorektoriumi dr. Artūru Vasiliausku svečias apsilankys VU centriniuose rūmuose ir Šv. Jonų bažnyčioje.

Rektorius džiaugiasi, kad VU nuosekliai prisideda prie Lietuvos ir Lenkijos dvišalių ryšių stiprinimo.

„Istoriškai Vilniaus universitetas visada buvo kultūrinės, intelektinės lietuvių ir lenkų bendrystės centras, tad natūralu, kad ir dabar jis papildo, išplečia politinį dėmenį. Vilniaus universitetas yra svarbi vieta ir Lenkijos istorijai bei kultūrai.

Išties svarbu, kad atvykstantys užsienio šalių politiniai lyderiai, diplomatai savo dialogo partneriais pasirenka ne tik rektorato atstovus, bet ir Vilniaus universiteto studentus. Tai rodo universiteto intelektinį potencialą ir tai, kad šioje bendruomenėje auga būsimieji visuomenės lyderiai“, – teigia prof. R. Petrauskas.

Ministras prof. Z. Rau dalyvaus diskusijoje su VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) pirmakursiais. Diskusiją moderuos VU TSPMI dėstytojas dr. Marijušas Antonovičius.

„Per susitikimą bus aptariamos pagrindinės Lenkijos užsienio politikos kryptys ir iššūkiai, su kuriais ji susiduria. Lenkija yra svarbus tarptautinės politikos veikėjas Vidurio Europoje, todėl pokalbis neapsiribos vien tik dvišalių Lietuvos ir Lenkijos santykių aptarimu“, – tikina dr. M. Antonovičius.

Lenkijos diplomatijos vadovas 1982 m. įgijo teisės mokslų daktaro laipsnį Lodzės universitete, dėstė aukštojo mokslo įstaigose Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Australijoje ir JAV. VU apsilankysiantis ministras ėjo Lodzės vaivados pareigas, buvo Lenkijos parlamento narys.

Pastaraisiais metais VU lankėsi Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Ispanijos premjeras Pedro Sanchezas ir užsienio reikalų ministrė Arancha Gonzalez Laya, Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja ir kiti garsūs užsienio politikai.

Ministro diskusija su studentais bus transliuojama tiesiogiai internetu VU „Facebook“ ir „Youtube“ paskyrose.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą