Studijos - Karjera

Vilniaus universitetas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos kariuomene

Lapkričio 11 d. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Vilniaus universiteto (VU) ir Lietuvos kariuomenės. Susitarimą patvirtino gyvai susitikę ir dokumentą pasirašę įstaigų atstovai – VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas ir Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brigados generolas Mindaugas Steponavičius. Institucijos susitarė stiprinti ir plėtoti tarpusavio bendradarbiavimą, šviesti ir informuoti visuomenę kibernetinio saugumo klausimais, ugdyti pilietinę visuomenę.

„Valstybei visada būtinas glaudus bendradarbiavimas, dalinimasis kompetencijomis ir vienas kito palaikymas. O ypač dabartinėje geopolitinėje situacijoje. Universitetas džiaugiasi šia bendradarbiavimo sutartimi ir tiki, kad galime savo žiniomis, intelektu ir technologiniais sprendimais prisidėti prie valstybės saugumo stiprinimo ir paramos mūsų karinėms pajėgoms“, – teigė VU rektorius prof. R. Petrauskas.

„Sutartimi tik patvirtiname tai, kas mūsų atstovaujamoms institucijoms yra labai svarbu. Esame suinteresuoti stiprinti ir plėtoti tarpusavio bendradarbiavimą, šviesti ir informuoti visuomenę kibernetinio saugumo klausimais. Džiaugiamės turėdami tokį akademinės bendruomenės supratimą ir atsakomybės už visuomenės saugumą pojūtį. Tikiu, kad, suvieniję karių ekspertines žinias ir Vilniaus universiteto bendruomenės intelektinius pajėgumus bei įdirbį, sustiprinsime galimybes užtikrinti valstybės ir jos piliečių interesus“, – po sutarties pasirašymo sakė Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas brigados generolas M. Steponavičius.

Pasirašytoje sutartyje numatoma bendradarbiauti vykdant bendrus projektus, keistis ekspertine informacija, bendradarbiauti tobulinant studijų programas, organizuoti stažuotes ir mokymus, dalintis su studentais žiniomis ir naujovėmis, skaityti nereguliarias paskaitas, dalyvauti diskusijose ir mokslinėse konferencijose universitete.

Pranešimą paskelbė: Julija Šakytė-Sarapė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą