Studijos - Karjera

Vilniaus universitetas išreiškia palaikymą Ukrainai

Reaguodamas į susiklosčiusią situaciją, antradienį Vilniaus universitetas (VU) išreiškė paramą Ukrainai ir jos žmonėms simboliškai nušviesdamas fasadą šalies vėliavos spalvomis. Taip VU pabrėžia abiejų tautų draugystę, ilgametį bendražmogišką ryšį, kultūrinius saitus ir ukrainiečių kovą dėl laisvės. Šiandien VU Bibliotekos kieme iškelta ir įprasta Ukrainos vėliava.

„VU kelioms dienoms Europos Sąjungos vėliavą pakeitė Ukrainos vėliava. Ne dėl to, kad netikėtumėm Europos unija, bet todėl, kad Europa šiomis dienomis yra Ukrainoje“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

VU administracija ir įvairūs fakultetai prisideda prie kultūriškai artimos Ukrainos valstybės ir jos žmonių kovos už laisvę ir išreiškia palaikymą iškabindami Ukrainos vėliavas ir savo kiemuose.

Dar 2014 m. Rusija aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį ir jau aštuonerius metus kursto separatistinį konfliktą rytiniuose šalies rajonuose, per kurį žuvo daugiau nei 14 tūkst. žmonių. Nepaisant pastarųjų savaičių diplomatinių pastangų, įtampa regione neatslūgsta.

Pranešimą paskelbė: Julija Šakytė-Sarapė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą