Laisvalaikis

Vilniaus senamiestyje atsidaro VDA meno ir dizaino krautuvė

Ilgai laukta Vilniaus dailės akademijos (VDA) meno ir dizaino krautuvė pagaliau atveria duris. Nors elektroninės krautuvės versija veikia jau nuo žiemos, birželio 8 d. lankytojų laukia pirmasis VDA meno ir dizaino krautuvės POP UP! Šią vasarą jų suplanuota net trys – birželio 8–19 d., liepos 7–17 d. ir rugpjūčio 3–14 d. 1-2-3 POP UP ir krautuvė nuo rudens neribotam laikui įsikurs Vilniaus fakulteto Senuosiuose rūmuose. 
Subūrusi Akademijos studentus, alumnus ir dėstytojus VDA meno ir dizaino krautuvė kvies įsigyti unikalių, dar dažais kvepiančių meno ir dizaino kūrinių. Ne paslaptis, kad didžioji dalis jaunųjų VDA menininkų dar studijų metais sukuria savo prekinius ženklus, drabužių kolekcijas, dalyvauja mugėse, pristatymuose, rengia savo personalines parodas, o ši erdvė jiems – dar viena galimybė. Akademijoje inicijuotos meno ir dizaino krautuvės atsiradimo priežastis – siekis ugdyti ir skatinti VDA studentų verslumą praktiškai, padėti įsitvirtinti jiems rinkoje bei suteikti sąlygas ir erdvę kūrybiniams bei komerciniams eksperimentams ir iš arti stebėti pirkėjų reakcijas į savo kuriamus meno kūrinius ar dizaino produktus, atliekant ir tam tikrą studentų edukaciją. Krautuvėje jie praktiškai susiduria su įvairiais jaunam menininkui kylančiais klausimais ir sutarčių sudarymo, mokestinių klausimų, kainodaros ir pan. iššūkiais – juos įveikti padeda VDA administracija.
Prie VDA meno ir dizaino krautuvės atsiradimo prisidėjo visas būrys VDA bendruomenės: studentai pasiūlė šiai erdvei pavadinimą, Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros dėstytojas doc. Marius Žalneravičius sukūrė logotipą, krautuvės fasadą apipavidalino Įvietinto meno ir scenografijos katedros pirmakursiai, vidaus interjero dizainą kuria Vilniaus fakulteto Interjero dizaino antrakursiai.
1-2-3 POP UP ir atsidarom! VDA meno ir dizaino krautuvę rasite VDA Vilniaus fakulteto Senuosiuose rūmuose, Maironio g. 6.

Pranešimą paskelbė: Andrius Nenėnas, VšĮ Vilniaus dailės akademija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą