Gamta ir gyvūnai

Vilniaus savivaldybė nesusitvarkantiems atliekų vežėjams pritaikė dešimtūkstantines baudas

Vykdydama atliekų vežimo sutarčių kontrolę, sostinės savivaldybė pritaikė finansines sankcijas atliekų išvežimo paslaugas teikiančioms bendrovėms – UAB „Ekonovus“ ir UAB „VSA Vilnius“. Už lapkričio mėnesio netinkamą aptarnavimą pietinėje ir šiaurinėje zonose „Ekonovus“ skirta beveik 31 tūkst. eurų, o už sutarties pažeidimus centro zonoje „VSA Vilnius“ – daugiau nei 70 tūkst. eurų bauda.

Pasak Vilniaus miesto vicemero Valdo Benkunsko, sankcijos pritaikytos už atliekų vežimo grafiko nesilaikymą, dėl ko gyventojai ir miesto savivaldybė patyrė didelių nepatogumų. „Vežėjai, pasirašę paslaugų teikimo sutartis, įsipareigojo nustatytu laiku ir intensyvumu aptarnauti atliekų konteinerius mieste. Todėl atsiradę nesklandumai, grafikų nesilaikymai ar apskritai atliekų neišvežimas konkrečiose vietose savaitėmis yra netoleruotini. Po daugkartinių susitikimų ir įspėjimų tinkamai vykdyti savo įsipareigojimus, vežėjams yra pritaikytos sutartyje numatytos finansinės sankcijos“, – sakė V. Benkunskas.

Vicemeras pridūrė, kad baudų skyrimas nėra savaiminis tikslas. „Savivaldybė reikalauja vežėjų tinkamai vykdyti savo įsipareigojimus. Situaciją vertiname labai rimtai, todėl tolerancijos aplaidumui nebus. Jei finansinės sankcijos nepadės, labai rimtai vertinsime galimybes apskritai nutraukti šias paslaugų sutartis“, – teigė vicemeras.

Vilniaus mieste atliekų vežimą vykdo UAB „Ecoservise“ ir UAB „Econovus“, kuri nuo gruodžio 1 d. perėmė centro zonos aptarnavimą iš UAB „VSA Vilnius“. Visi pažeidimai šiuo metu yra fiksuojami SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ specialistų. Gruodžio mėnesio pažeidimų ir už juos skirtų baudų skaičius paaiškės sausio mėn.

Pranešimą paskelbė: Dovilė Ibianskaitė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą