Laisvalaikis

„Vilniaus sapno“ misterijos premjerą vidurnaktį pirmieji pamatė Palangos gyventojai ir miesto svečiai (nuotraukos)  

Artėjančio Vilniaus jubiliejaus proga po Lietuvos miestus kelionę pradėjo šiuolaikinių technologijų reginys-misterija „Vilniaus sapnas“. Nemokamą premjerinį renginį po atviru dangumi stebėjo tūkstančiai palangiškių ir kurorto svečių. Jūratės ir Kastyčio skvere buvo sumontuotas daugiau kaip 40 metrų ilgio ekranas, įrengta platforma modernaus šokio šokėjams, scena orkestrui, o susirinkusius į misteriją stebino daugybė specialiųjų efektų. Reginyje pasirodė per 40 atlikėjų.    

„Vilniaus sapnas“  talpina visą Vilniaus istoriją nuo geležinio vilko kauksmo lygiai vidurnaktį, svarbiausių įvykių, paveikusių visos Lietuvos istoriją, iki meilės istorijų, kultūros šviesulių ir šiuolaikinio miesto veido. Žiūrovai stebėjo ne paprastą pasakojimą, o maždaug 20 minučių trukusį įspūdingą šou, kupiną šviesų, vizualizacijų, teatro ir šokio elementų.   

„Norim, kad Vilniaus 700 metų gimtadienis taptų kiekvieno Lietuvos gyventojo dalimi. Sostinės jubiliejus yra išskirtinė proga mums visiems dar kartą prisiminti, kokia didinga yra mūsų sostinė, kiek daug ji patyrė ir atlaikė, kokia turininga ir įdomi jos istorija,“ – sako oficialios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.   

„Vilniaus sapnas“ susideda iš 16 epizodų. Viskas prasideda nuo Vilniaus įkūrimo ir garsiųjų Gedimino laiškų, o toliau istorija nukelia mus į Algirdo laikus, krikščionybės pradžią, Aušros vartus, Žygimanto Augusto ir Barboros istoriją, Vilniaus universiteto įkūrimą, didįjį gaisrą ir Vilniaus pakilimą iš pelenų, tampant baroko perlu, pirmąją konstituciją, Napoleono kariauną Vilniuje ir pabaigiant pasakojimą šių dienų sostinės gyvenimu.   

„Vilniaus sapną“ pristato iškiliausi kūrėjai 

Per beveik 700 metų Vilniuje įvyko galybė įvykių, tad kaip per 20 minučių papasakoti miesto istoriją? Vienas iš misterijos kūrėjų, žurnalistas ir prodiuseris Edmundas Jakilaitis, kuris kartu su profesoriumi Alfredu Bumblausku ruošė istorinį pasakojimą, sako, kad atrinkti visiems žinomus ir Vilnių garsinančius istorijos akcentus nebuvo paprasta. „Norėjome išryškinti tiek istoriniu požiūriu svarbiausius, tiek įdomiausius, patraukliausius įvykius – tikimės, kad jie padarys didelį įspūdį žiūrovams“, – sako E. Jakilaitis.  

Tačiau „Vilniaus sapnas“ – tai ne tik istorija, bet ir iškiliausi žmonės, tarp kurių Steponas Batoras, Motiejus Kazimieras Sarbievijus, Adomas Mickevičius, Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir kiti. Čia taip pat gimsta politinės ir kūrybinės idėjos. Žinoma, tai ir šiandienos modernus Vilnius – visų istorinių įvykių ir asmenybių suformuotas miestas, kupinas gyvenimo džiaugsmo, jaunystės ir kasdien besikeičiantis.    

Įspūdingą „Vilniaus sapną“ sukūrė daugybė profesionalų. Istorinį pasakojimą parengė profesorius A. Bumblauskas. Muzikinę atmosferą dovanoja Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras, diriguojamas Modesto Barkausko, muziką specialiai šiam renginiui sukūrė kompozitorius Mantautas Krukauskas, choreografiją „Low Air“ šokėjams  kūrė Paulius Tamolė.  

„Vilniaus sapno“ misterija jau birželio 18 d. galima bus pamatyti Alytuje, vėliau ji bus rodoma Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Vilniaus gyventojai ir sostinės svečiai  turės galimybę pamatyti misteriją per tradiciškai organizuojamas „Sostinės dienas”. Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius galite sužinoti tinklalapyje www.700vilnius.lt.  

 Vilniaus  jubiliejus bus minimas 2023 metų sausio 25 d.,  kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700“ kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius“.  

Pranešimą paskelbė: Olga Malaškevičienė, VšĮ „GO Vilnius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą