Šiandien, birželio 3 d., visoje Lietuvoje startavo „Dizaino savaitė‘24“ renginiai. Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre (VPVPMC) 10 val. įvyko oficialus „Dizaino savaitė’24“ renginių atidarymas.
Jo metu buvo pristatyti visą dizaino savaitę vyksiantys renginiai, dvejos drabužių kolekcijos ir paroda.
Renginį pradėjo ir sveikinimo kalbą tarė VPVPMC direktorė Daiva Motiejūnaitė-Minkauskė. Ji pradėjo nuo to, kad mūsų mokymo centras labai noriai sutiko dalyvauti „Dizaino savaitė’24“ paskelbtame konkurse, sutiko organizuoti šios birželio savaitės renginius ir buvo patvirtintas vienu iš dalyvių.
„Dizaino savaitės’24“ pavadinimas ir tema KISMAS atspindi kūrybos dinamiškumą ir nuolatinį siekį tobulėti…Eiti LINK TO, KAS TIKRA – link galimybės prisiliesti prie amato, prie kūrybos, čia ir dabar, prie to, kas skatina augti ir tobulėti, prisiimti socialinę atsakomybę ir eiti tvaraus vystymosi keliu. Kadangi šiandien, kaip niekada anksčiau, svarbu puoselėti tvarumo idėjas, spręsti globalius nestabilaus pasaulio ir kasdienybės iššūkius, ieškome pozityvių atsakymų ir unikalių technologinių sprendimų kuriant praktiškus sprendimus, skatiname taupyti energiją, naudoti patvarias ir perdirbamas medžiagas, siekiame puoselėti tvarią aplinką, bendruomenę. Šią savo dizaino savaitę ir norime atskleisti kismo ir tvarumo bei kūrybiškumo samplaiką“, – sakė VPVPMC direktorė Daiva Motiejūnaitė-Minkauskė.
„Dizaino savaitės‘24“ atidarymo renginys sutapo su dar viena malonia švente. VPVPMC atidaryta seniai laukta ir itin kruopščiai ruošta „Tylos zona“. Šios erdvės paskirtis ne tik pailsėti nuo šurmulio, kasdienės rutinos ir mobiliųjų aparatų, bet ir susikaupti, atgauti jėgas. Ši vieta taps ramybės oaze tiek mokiniams, tiek čia dirbantiesiems.
„Tylos zonos“ traukos objektu tapo floristų mokytojos Virginijos Miselienės ir jos mokinių specialiai šiai erdvei sukurtas „Triptikas“, tai trys paveikslai – sienos, pagamintos iš natūralių gamtinių medžiagų, kurios susipina į nuostabią floristinį mišku ir ramybe dvelkiantį kūrinį. Tylos zonoje esantys baldai ir net šviesa bei vaizdas pro langą kviečia atsipalaiduoti, pabūti su savimi tyloje ir ramybėje.
Renginio tąsa tapo puikus buvusios VPVPMC buvusios mokinės, profesijos mokytojos Daivos Pečiulienės drabužių kolekcijų pristatymas. Tai lengva it debesys drabužių kolekcija „Kai prasiskleidžia debesys, prasiskleidžia sparnai“, kurioje atsiskleidžia vilties, švelnumo, kaitos ir trapumo kontaktas ir sąveika. Antroji drabužių kolekcija, pavadinimu „Totemas“ byloja apie gamtos ir žmogaus santykį.
Paskutiniu, bet ne mažiau svarbiu, šiandienos renginio akcentu tapo projekto „Fototapyba“ pristatymas. Šią parodą pristatė profesijos mokytojas ir kelių darbų autorius Paulius Račiūnas. Jis paminėjo, jog projektas yra įvykdytas pagal eksperto iš Latvijos Leonids Važnais mokymosi programą „Fototapyba“, kuri buvo projekto Erasmus+ programos dalis.
Pasak Pauliaus Račiūno, fototapyba arba taip vadinama fotografinė tapyba yra menininko technika, kuri apjungia fotografijos ir tapybos elementus. Tai reiškia, kad kūrybinis procesas apima fotografavimą, o po to prie nuotraukos paveikslėlio pagrindu tapytojas gali pridėti papildomus tapybos elementus ar modifikacijas. Fototapyba gali būti naudinga siekiant sukurti unikalias ir individualias menines išraiškas, apjungiančias fotografijos tikrovę su tapybos pasauliu.
Birželio 4-7 d. VPVPMC ir toliau vyks parodų pristatymai ir kūrybinės dirbtuvės, kuriose maloniai kviečiame dalyvauti.
Pranešimą paskelbė: Aušrinė Lisauskienė, Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras