Laisvalaikis

Vilniaus barai ir kavinės kviečia prisidėti prie miesto švaros palaikymo

Veiklą po karantino apribojimų atnaujinantys Vilniaus barai ir kavinės paskelbė socialinę iniciatyvą „Iki švaraus miesto – tik keli žingsniai“. Jos tikslas – skatinti lankytojų atsakomybę dėl švaros mieste ir paraginti žmones rūkant prie viešojo maitinimo įstaigų išmesti cigarečių nuorūkas į tam skirtas šiukšliadėžes.

Dėkodama Vilniaus miestui už pernai suteiktą pagalbą ir lauko kavinių veiklos palengvinimus, Lietuvos barų ir kavinių asociacija per programą „Dovana Vilniui“ skyrė 2000 Eur naujų šiukšliadėžių įsigijimui. Jas įrengė savivaldybės įmonė „Grinda“.

Bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe papildomos šiukšliadėžės, atitinkančios miesto architektūrą, įrengtos prie barų ir kavinių ypač lankomose sostinės Islandijos ir Vilniaus gatvėse, taip pat Basanavičiaus skvere ir Halės turgaus bei Moniuškos skvero prieigose.

Pasak Lietuvos barų ir kavinių asociacijos prezidento Raimondo Prankos, šia iniciatyva norima prisidėti prie švaresnės miesto aplinkos ir padėkoti Vilniui, padėjusiam barams ir kavinėms siekiant sumažinti COVID-19 pandemijos ekonominį poveikį. „Sulaukę palaikymo sunkiu metu jaučiame atsakomybę prisidėti prie Vilniaus tvarkymo, todėl padedame, kad mūsų mieste gyvenimas būtų švaresnis ir malonesnis“, – sakė R. Pranka.

„Atliekų kultūra iš tiesų smarkiai keičiasi į gerąją pusę, tačiau kai kalba pasisuka apie nuorūkas, vis dar turime rimtų problemų. Žmonės klaidingai mano, kad cigarečių likučiai lengvai suyra, taip pat meta nuorūkas į nuotekų ar lietaus šulinius, manydami, kad jos bus išvalytos. Iš tikrųjų lietaus šuliniai yra skirti nukreipti lietaus vandeniui į vandens telkinius, tad ten patekus nuorūkoms, jos nuteka tiesiai į upes, kur smarkiai kenkia ir bendrai vandenų būklei, ir florai bei faunai. Tikimės, kad iniciatyva atkreips dėmesį į šią problemą ir sąmoningumo daugės. Kita vertus, labai svarbu pasiūlyti žmonėms sprendimą – naujos šiukšliadėžės ten, kur barai pastebi didelius srautus, labai prisidės prie jo“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

„Vilniaus naktinis aljansas buvo įsteigtas norint parodyti, kaip veikia socialiai atsakingi barų ir naktinių klubų vadovai, kurie nori prisidėti prie kultūrinių bei socialinių projektų mūsų mylimame mieste. Todėl labai palaikome šią iniciatyvą. Tikiu, kad ateityje bus dar daugiau tokių bendradarbiavimo su savivaldybe pavyzdžių“, – teigė Mark Adam Harold, Vilniaus naktinio aljanso pirmininkas.

Nors visuomenės atsakomybė palaikyti švarią aplinką pastebimai auga, gausiai lankomose miesto gatvėse galima pastebėti besimėtančių nuorūkų. Ši problema svarbi ir aplinkosaugos aspektu – nuorūkos yra ne tik šiukšlės, bet ir pavojus gamtai. Cigarečių nuorūkos yra mažos ir lengvos, vėjas jas lengvai nupučia iš vienos vietos į kitą, tad jos gali patekti į lietaus nuotekų sistemas, iš kurių keliauja į ežerus, upes ir kitus vandens telkinius.

Gegužę apie šias naujas šiukšliadėžes barų ir kavinių lankytojams primins link jų vedančios simbolinės pėdos ant grindinio, kurios ragins nepamiršti nueiti kelių žingsnių dėl švaresnio miesto. Taip pat lankytojų dėmesį į šiukšlinimo problemą ir nuorūkų tvarkymo reikšmę atkreips socialinės iniciatyvos plakatai baruose bei kavinėse.

Pranešimą paskelbė: Kristina Kukarevičiūtė, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą