Gamta ir gyvūnai

Viešėdamas „Vinted“ eurokomisaras V. Sinkevičius aptarė tvaresnės mados industrijos ateitį

Eurokomisaras Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinkos, žuvininkystės ir vandenynų sektorius, penktadienį lankėsi „Vinted“ biure. Europos Sąjungai (ES) neseniai paskelbus tvarios ir žiedinės tekstilės strategiją, „Vinted“ generalinis direktorius Thomas Plantenga ir V. Sinkevičius aptarė žiedinę ekonomiką ir judėjimą link tvaresnės mados pramonės. 

„Vinted“ yra didžiausia Europoje internetinė naudotų mados prekių tarpusavio prekybos platforma, kuri palaiko Europos Komisijos (EK) tvaresnės Europos mados pramonės siekį bei naująją ES tekstilės strategiją, pateiktą V. Sinkevičiaus. Jo apsilankymas „Vinted“ būstinėje ir vizito metu vykę pokalbiai su T. Plantenga ir „Vinted“ komandos nariais atspindi bendrą norą spręsti ateities mados pramonės iššūkius.

Praėjusį mėnesį EK pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas savo įžanginėje kalboje pripažino* novatorišką „Vinted“ sprendimą, prailginantį drabužių tarnavimo laiką ir keičiantį vartojimo įpročius. V. Sinkevičiaus vizitas dar kartą patvirtino bendrovės dalyvavimą drauge su Europos institucijomis ir suinteresuotosiomis šalimis kuriant naujus žiedinės ekonomikos sprendimus. Turėdama 50 mln. platformos vartotojų 15-oje valstybių, „Vinted“ palaiko prekybą iš antrų rankų visoje Europoje.

„Europos tekstilės pramonė yra tarp tų sektorių, kurie labiausiai nori tapti tvaresni ir žiediniai. Naujoje tekstilės strategijoje siūlome pokyčius, kurie bus naudingi aplinkai, vartotojams ir įmonėms. „Vinted“, aktyviai skatinanti ir esanti tarp pakartotino tekstilės pernaudojimo pirmūnių Europoje, bus viena iš pagrindinių rinkos dalyvių, padėsiančių įgyvendinti šį pokytį visuomenėje“, – teigė V. Sinkevičius.

„Vinted“ generalinis direktorius T. Plantenga pridūrė: „Didelė garbė priimti Virginijų Sinkevičių savo biure Vilniuje, o jo įsipareigojimas siekti tvaresnės Europos mados pramonės yra labai svarbus viso sektoriaus ateičiai. „Vinted“, kaip Europos bendrovė pagrįsta žiedinės ekonomikos principais, nori dar kartą patvirtinti savo ryžtą dirbti greta eurokomisaro ir Europos valdžios institucijų pagal ES tvarios ir žiedinės tekstilės strategijos rėmuose.“

* „Lietuvos bendrovė „Vinted“ sukūrė visiškai naują rinką tekstilės gaminiams ir kiti tekstilės verslai jau permąsto savo gaminių pateikimo į rinką būdus. Vyksta labai įdomūs pokyčiai, kuriuos turime skatinti ne tik siekdami tausoti išteklius, bet ir užtikrindami gatvėje matomų drabužių socialinį tvarumą.“ EK pirmininko pavaduotojas F. Timmermansas, įžanginė kalba spaudos konferencijoje, skirtoje tvarių produktų tapimui ES norma, 2022 m. kovo 30 d., Briuselis.

Pranešimą paskelbė: Gertrūda Stripeikytė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą