Laisvalaikis

Venecijos kino festivalyje – lietuviškų filmų premjeros

Šiuo metu Italijoje vykstantis Venecijos kino festivalis vieną po kito tarptautinei kino industrijai ir žiūrovams pristato naujausius lietuviškus filmus. Festivalio metu viso bus pristatyti trys lietuviški ar su Lietuvos kino kūrėjais siejami kino darbai.

Rugsėjo 5-ąją jau įvyko viena lietuviškų akcentų turinti kino premjera. Tądien festivalyje buvo pristatytas ispanų, prancūzų ir lietuvių bendros gamybos filmas „Trys“ (rež. Juanjo Giménez). Viena filmo prodiuserių Marija Razgutė („M-Films“) džiaugiasi filmo sėkme. „Sekmadienį įvykusi filmo „Trys“ premjera vainikavo mūsų bendrą trijų metų darbą kartu su kolegomis iš Ispanijos ir Prancūzijos. Režisieriaus Juanjo Gimenez Pena darbas spaudoje jau įvardintas kaip vienas originaliausių koncepcijos prasme programos filmų. Labai džiaugiuosi, kad esame dalis šio filmo, kuris drąsiai plečia kino suvokimo ribas, pabrėždamas garso svarbą jame,“ – po premjeros pasakojo M. Razgutė. Filmas „Trys“ pasakoja apie žmogų, ieškantį savo vietos pasaulyje netikėtomis priemonėmis.

Rugsėjo 8-ąją festivalio žiūrovai išvys naujausią Lauryno Bareišos ilgametražį vaidybinį filmą „Piligrimai“. Jis atrinktas į Venecijos festivalio konkursinę programą „Orizzonti“ (liet. „Horizontai“). Filme pasakojama istorija apie į Karmėlavą atvykstančius Paulių ir Indrę. Prieš ketverius metus ten buvo nužudytas Pauliaus brolis, Indrės vaikinas Matas. Paulius mėgina išsiaiškinti įvykio aplinkybes, Indrė bando jį sulaikyti nuo neapgalvotų veiksmų, tačiau pati pradeda abejoti šios kelionės prasme. Galiausiai juodu patys sau turės atsakyti, kam reikėjo čia važiuoti ir ką ši kelionė pakeitė.

Rugsėjo 10-ąją įvyks Sauliaus Baradinsko trumpametražio vaidybinio filmo „Techno, mama“ premjera. Filmas dalyvaus trumpametražių konkurse „Orizzonti Short Films Competition“. Filme istorija pasakoja apie smurtą artimoje aplinkoje ir paauglį, kuris nori išvykti į Berlyną, tačiau motina jo neišleidžia.

Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje kino festivalis, įkurtas 1932 m. ir kasmet vykstantis rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje Venecijos miesto Lido saloje, Italijoje. Festivalis yra didesnio kultūrinio renginio – Venecijos bienalės – dalis ir vienas svarbiausių A klasės kino festivalių pasaulyje, lygiuojantis su Berlyno ir Kanų kino festivaliais.

Venecijos kino festivalis šiemet vyksta rugsėjo 1-11 dienomis.

Pranešimą paskelbė: Indrė Ažondenė, Lietuvos kino centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą