Laisvalaikis

Venecijoje įvyko lietuviško trumpametražio filmo „Techno, Mama“ premjera

Rugsėjo 10-osios vakarą tarptautiniame Venecijos kino festivalyje įvyko pasaulinė lietuvių režisieriaus Sauliaus Baradinsko trumpametražio vaidybinio filmo „Techno, mama“ premjera. Filmas dalyvauja festivalio trumpametražių konkurse „Orizzonti Short Films Competition“.

„Šio filmo pristatymas man yra labai svarbus ir reikšmingas įvykis. Mes su visa filmo komanda įdėjome labai daug darbo ir meilės, tad džiaugiuosi, kad Venecijos kino festivalio komanda mus pastebėjo. Man asmeniškai tai yra vienos svajonės išsipildymas ir taip pat didžiulis įvertinimas, kaip kino režisieriui, kuris atėjo iš architektūros,“ – po premjeros džiaugėsi režisierius S. Baradinskas.

Filme „Techno, mama“ pasakojama apie smurtą artimoje aplinkoje ir paauglį, kuris nori išvykti į Berlyną, tačiau motina jo neišleidžia.

Tai jau trečioji lietuviška kino premjera šių metų Venecijos kino festivalyje. Rugsėjo 5-ąją festivalyje buvo pristatytas ispanų, prancūzų ir lietuvių bendros gamybos filmas „Trys“ (rež. Juanjo Giménez, liet. prod. Marija Razgutė („M-Films“), o rugsėjo 8-ąją žiūrovai išvydo naujausią Lauryno Bareišos ilgametražį vaidybinį filmą „Piligrimai“, dalyvaujantį konkursinėje festivalio programoje „Orizzonti“ (liet. „Horizontai“).

Tarptautinis Venecijos kino festivalis yra seniausias pasaulyje kino festivalis, įkurtas 1932 m. ir kasmet vykstantis rugpjūčio pabaigoje arba rugsėjo pradžioje Venecijos miesto Lido saloje, Italijoje. Festivalis yra didesnio kultūrinio renginio – Venecijos bienalės – dalis ir vienas svarbiausių A klasės kino festivalių pasaulyje, lygiuojantis su Berlyno ir Kanų kino festivaliais.

Pranešimą paskelbė: Indrė Ažondenė, Lietuvos kino centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą