Studijos - Karjera

VDU Ukrainos centro gimtadienyje – sutelktos bendruomenės, padėka partneriams ir rėmėjams

Vytauto Didžiojo universitete (VDU) veikiantis Ukrainos centras, įkurtas Lietuvos ir Ukrainos pirmųjų ponių iniciatyva, prasidėjus Rusijos plataus masto agresijai, šiais metais mini antrąjį gimtadienį. Šia proga VDU Botanikos sode Kaune šeštadienį bus surengtas ukrainiečių bendruomenių piknikas, kurio metu vyks Ukrainos centrą remiančių organizacijų mugė, įvairios edukacinės ir pažintinės veiklos, skambės Ukrainos centro atlikėjų muzikiniai pasirodymai. Nemokamo renginio dalyvius pasveikins centro globėjos, Lietuvos ir Ukrainos pirmosios ponios: Diana Nausėdienė renginyje dalyvaus gyvai, Olena Zelenska – nuotoliniu būdu.

Ukrainos centro gimtadienis vyks birželio 29 d., šeštadienį, 12 val., VDU Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6, Kaunas). Renginio pradžioje vyks mugė, kurios metu bus pristatytos Ukrainos centro iniciatyvos, tokios kaip „Playback“ teatras „Vahtery“, „Bendruomenių akseleratorius“, „Knygos be sienų“ bei jas įgyvendinti padedantys partneriai: Japonijos ambasada, Lenkų kultūros institutas, ukrainiečių bendruomenės Jonavoje, Alytuje ir Kaune, ukrainiečių jaunimo nevyriausybinės organizacijos ir daug kitų. Tarp renginio dalyvių – Ukrainos, Japonijos ir Prancūzijos ambasadoriai Lietuvoje, „Caritas“, Raudonojo Kryžiaus, „Gelbėkit vaikus“, Maisto banko, Kultūros institutų ir kitų organizacijų atstovai.

Gimtadieniui paminėti skirto pikniko metu visi norintys turės galimybę paragauti ukrainietiškų užkandžių, pasigrožėti VDU Botanikos sodu ir sudalyvauti visų amžių žmonėms skirtose veiklose – piešimo ant veido, gėlių puokščių kūrimo ir kitose. Pikniko dalyvius taip pat džiugins gyva ukrainietiška muzika.

Kviečiame renginyje dalyvauti ir žiniasklaidos atstovus. Apie ketinimą dalyvauti prašome pranešti el. paštu ziniasklaidai@vdu.lt iki birželio 28 d., penktadienio, 15 val.

Apie VDU Ukrainos centrą

Nuo 2022 m. birželio VDU Švietimo akademijoje Vilniuje veikiantis Ukrainos centras ne tik telkia Lietuvoje įsikūrusią ukrainiečių bendruomenę, bet ir rūpinasi jos poreikiais, siūlo atvirą kultūros, švietimo ir bendruomeninių paslaugų erdvę, rengia Lietuvos ir tarptautinius ekspertus įtraukiančias konferencijas. Ukrainiečių antraisiais namais tapęs centras kiekvieną mėnesį sulaukia tūkstančių lankytojų, čia rengiama šimtai įvairių veiklų, įskaitant psichologinius, edukacinius, kultūrinius užsiėmimus. Bendradarbiaujant su Britų Taryba ir kitomis institucijomis, centre rengiamos jaunimo idėjų kalvės, diskutuojama apie dirbtinio intelekto, daugiakultūriškumo ir kitas temas. Centro iniciatyva „Bendruomenių akseleratorius“ organizuoja mokymus ukrainiečių ir Lietuvos bendruomenių lyderiams, kuriais siekiama prisidėti prie pilietinio dalyvavimo skatinimo ir bendruomenių įgalinimo. Šios iniciatyvos dėka Ukrainos centras tapo ukrainiečių bendruomenes vienijančiu centru visoje Lietuvoje. Bendradarbiaujant su VDU Ukrainos centru, analogiškos institucijos kuriasi ir kitose šalies vietovėse – šių metų vasarį duris jau atvėrė ir pirmasis regioninis Ukrainos centras Kupiškyje.

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą