Studijos - Karjera

VDU šuolis: QS Europos ir vidurio Azijos universitetų reitinge – jis tarp penktadalio geriausiųjų

Šiandien paskelbtame tarptautiniame kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių universitetų reitinge „QS EECA University Rankings“ Vytauto Didžiojo universitetui (VDU) skirta 65 vieta tarp 400 aukštojo mokslo institucijų – universitetas pateko tarp 17 proc. geriausiųjų regione. Geriausią rezultatą VDU parodė kategorijoje, vertinusioje dėstytojų iš užsienio skaičių – joje universitetas užėmė aukštą 47 vietą.

„Vytauto Didžiojo universiteto patekimas į pirmąją geriausių Europos ir vidurio Azijos universitetų kvartilę yra didelis pasiekimas ne tik universitetui, bet ir Lietuvai. Kita vertus, šio bendro visos universiteto bendruomenės pastangų rezultato tvarumas priklauso ir nuo valstybės finansinio prisidėjimo prie Lietuvos aukštojo mokslo, kuris, deja, Europoje yra vienas skurdžiausių“, – sako VDU mokslo prorektorė prof. Julija Kiršienė.

Nuo 2015-ųjų, kai reitingas buvo išplėstas, Vytauto Didžiojo universitetas stabiliai gerino savo pozicijas – prieš penkerius metus jam buvo skirta 77-oji pozicija. Šiemet VDU pagerino savo pozicijas penkiose reitingo kategorijose – akademinės reputacijos (61 vieta), darbdavių reputacijos (65 vieta), tarptautinio mokslinių tyrimų tinklo plėtros (67 vieta) ir užsienio studentų (87 vieta).

Be to, VDU keturiose kategorijose viršijo bendrą kylančių Europos ir Rytų Azijos šalių universitetų vidurkį. Universitetas dvigubai pranoko regiono vidurkį (5,7) pagal darbuotojų iš užsienio proporciją, tenkančią 100 darbuotojų – 11,5. Taip pat viršytas vidurkis pagal daktaro laipsnį turinčių darbuotojų proporciją (73,8), vidutinį mokslo darbų skaičių, tenkantį vienam akademiniam darbuotojui (3,0) ir tarptautinių studentų proporciją, tenkančią 100 studentų (13,8).

QS rengiamas kylančių Europos ir vidurio Azijos šalių universitetų reitingas („QS Emerging Europe and Central Asia University Rankings“) siekia įvertinti sparčiai augantį akademinį meistriškumą šiuose regionuose. Šiemet jame įvertinta apie 400 universitetų, tarp jų – 52 aukštojo mokslo institucijos, patekusios į reitingą pirmą kartą.

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą