Studijos - Karjera

VDU įvyko pasaulio lietuvių bendruomenių forumas

Jau ketvirtą dešimtmetį su lietuvių diaspora glaudžius ryšius palaikantis Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) savo erdvėse diskusijoms sukvietė pasaulio lietuvių bendruomenių narius, akademikus, politikus, Lietuvos mokyklų mokytojus ir moksleivius, pasaulio lietuvius vienijančių Lietuvoje veikiančių organizacijų atstovus bei visus siekiančius geriau pažinti lietuvių diasporos pasaulį.

Spalio 21 d. vykusiame forume, kurį organizavo Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) kartu su VDU ir Draugija pasaulio lietuviams pažinti (DPLP), dalyvavo šiuo metu Lietuvoje viešinti prof. dr. Birutė Galdikas, prof. Algirdas Avižienis, Seimo narė Dalia Asanavičiūtė, Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henke, vienų pirmųjų VDU laidų absolventai – Laurynas Misevičius, Pasaulio lietuvių bendruomenės sporto reikalų komisijos pirmininkas ir Gediminas Karoblis, Norvegijos mokslo ir technologijos universiteto (NMTU) Muzikos instituto profesorius, filosofas – bei daugelis kitų garbingų svečių. Renginį globojo LR Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Forumo metu diskutuota apie pasaulio lietuvių bendruomenių veiklą, diasporos ryšį su Lietuvos bendruomenėmis ir organizacijomis ir aptarti Lietuvoje susiorganizavusių pasaulio lietuvių regioninių bendruomenių (pasaulio alytiškių, pasaulio anykštėnų ir kt.) bei jaunimo organizacijų tikslai.

Renginio vaizdo įrašas

Pranešimą paskelbė: Martynas Gedvila, Vytauto Didžiojo universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą