Laisvalaikis

Vasaros pabaigtuvės: besiruošiant mokslo metams – 10 įdomiausių pramogų visai šeimai Vilniuje

Vasarai einant į pabaigą, pajūryje, Lietuvos kurortuose ir užmiestyje atostogavę poilsiautojai po truputį sugrįžta namo ruoštis artėjantiems mokslo metams. Gyvenantys ar besilankantys Vilniuje paskutines vasaros dienas gali praleisti įdomiai bei turiningai – išbandyti įvairias pramogas, skirti laiko miesto pažinimui ir naujų vietų atradimams. Artimiausiais savaitgaliais Vilnius taps meno, muzikos, skanaus maisto ir aktyvaus pažinimo centru, tad Vilnus kviečia nepraleisti įdomiausių pramogų.

Kaip ir kiekvienos vasaros pabaigoje, Vilnius prisipildo gyvybės ir šurmulio – į jį sugrįžta vasarą užmiestyje, sodybose, prie jūros leidę ar užsienio šalyse atostogavę miestiečiai. Sostinė iš tiesų gali pasiūlyti daugybę veiklų spalvingam vasaros užbaigimui – čia gausu įvairių kultūros ir meno, pramoginių ir edukacinių renginių, aktyvių užsiėmimų bei poilsio galimybių.

  1. Garantuota puikios nuotaikos fiesta – Sostinės dienose

Kaip ir kasmet, vilniečius ir miesto svečius džiaugsmingai pasitikti rudenį įkvėps didžiausia muzikos, gero maisto ir kultūros fiesta – Vilniuje rugsėjo 3–5 d. įvyksiantis miesto festivalis Sostinės dienos. Didžiojoje pievoje prie Baltojo tilto veiks pramogų parkas vaikams ir šeimoms, pačioje miesto širdyje veiks mugė, stiliaus taškas su menininkų ir dizainerių kūriniais, knygų aikštė, Neries krantinėje veiks gero maisto krantas, bus rodoma 3D vaizdo projekcija, o muzikinių scenų programoje pasirodys garsiausi Lietuvos ir užsienio atlikėjai.

Rugsėjį Vilniuje lauks ir daugybė kitų įdomių renginių: kasmet daug dėmesio sulaukiantis „Loftas Fest“, Rudens lygiadienio šventė, „Kultūros naktis“, tarptautinis fejerverkų festivalis „Vilniaus fejerija“.

Ne ką mažiau veiklų lauks ir tų, kurie Vilniuje lankysis dar rugpjūčio pabaigoje. Rugpjūčio 27–28 d. Rotušės aikštėje vyks ypatinga Baltramiejaus mugė, kuri kvies susipažinti su senosiomis tradicijomis ir amatininkų gyvenimu. Renginio lankytojai bus kviečiami tapti ne tik stebėtojais – čia pat jie galės patys išbandyti žiesti puodynę, verpti, austi ar nusikaldinti monetą.

  1. Žaiskite pažindami – mumijos, patyriminiai žaidimai ir įdomusis technikos mokslo kampas

Vilnius turi ką pasiūlyti ir istorijos bei mokslo mylėtojams. Pavyzdžiui, savo akimis pamatyti mumijas ir sarkofagus. Šiuos Egipto artefaktus galima išvysti užsukus į Istorijų namus, naujausią ir moderniausią Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinį, kuris siūlo šaunias edukacines programas įvairaus amžiaus vaikams ir suaugusiems.

Suprasti meną per žaidimą kviečia MO muziejus, pristatantis parodą „Ežeras pilnas žvaigždžių“ su interaktyviais eksponatais ir patyriminiais žaidimais, padedančiais atskleisti kūrybiškumą ir patiems kurti, improvizuoti. 

Energetikos ir technikos muziejus spalvingose ekspozicijose pateikia gamtos mokslus nesudėtingu, patraukliu ir visiems suprantamu būdu. Čia galima išvysti ne tik interaktyvius spalvingus ir įtraukiančius eksponatus, bet ir susipažinti su pramonės ir energetikos ekspozicijomis, kurios padeda suprasti kaip visa tai pakeitė miestą ir kasdieninį žmonių gyvenimą. Čia galima išbandyti ir pabėgimų kambarį „Senosios Vilniaus elektrinės paslaptys“.

  1. Stebinantys naujųjų technologijų potyriai – menu ir mokslu grįstos iliuzijos, neįprastos kelionės ir fantastinės fėjos

Paslaptingas ir stebinantis Iliuzijų muziejus – vieta, kurioje iliuzijos persipina su mokslu ir menu. Apsilankius šiame Vokiečių g. esančiame muziejuje, ir vaikams, ir suaugusiems įspūdžius paliks jame siūlomos įtraukiančios veiklos – piešimas šviesa, šešėlių kūrimas, nepamirštamos akimirkos aukštyn kojomis. Čia rekomenduojama būtinai su savimi turėti fotografuojantį įrenginį ir užsukti į unikalią Iliuzijų muziejaus 2D kavinę, kur galima pasimėgauti kava, desertais ir neįprastu, piešinio eskizą primenančiu, interjeru.

Vilniuje galima pasigrožėti ir vaisai naujoms vietinėmis įžymybėmis, nukeliančiomis šimtus kilometrų už Lietuvos. Pasaulio žiniasklaidą neseniai apskriejo „Portalas“ – stoties rajone įrengtas kūrinys, leidžiantis gyvai pamojuoti Lenkijos mieste Liubline esantiems praeiviams. Tai tarptautinis unikaliais technologiniais sprendimais pagrįstas projektas, galintis akimirksniu perkelti praeivį į kitą pasaulio vietą.

Mažiesiems sostinės lankytojams itin didelį įspūdį paliks Fantazijų ir kūrybos namai „Fėjų slėnis“. Su šeima keliaujant miško labirintu, galima išvysti savo nameliuose ir kiemuose bruzdančias fėjas, puotaujančius gnomus bei urvuose besislepiančius drakonus. Fėjų slėnis sukurtas pagal fantastines Editos Lei knygas.

  1. Pamiklinkite kojas atrasdami naujus rajonus

Besibaigiant vasarai sostinė turi ką pasiūlyti ir norintiems paskutines atostogų dienas praleisti aktyviai. Vilnių apjungiantis 100 km takas šiltuoju metų laiku sulaukia begalės žygių mėgėjų – kviečia bėgioti, vaikščioti, tyrinėti ir atrasti vis naujus rajonus. Pasiruošę žygio batus ir gertuvę su vandeniu, galite pasirinkti norimą atkarpą pagal trasos ilgį, sudėtingumą, atsisiųsti žemėlapį į savo išmanųjį įrenginį ir leistis į kelionę.

Kiekvienas žygeivis galės pasirinkti savo galimybes geriausiai atitinkančią atkarpą. Be to, tai gali tapti puikia proga patyrinėti mažiau atrastus Vilniaus mikrorajonus. Keliauti galima ne tik po sostinės centrinėje dalyje, bet ir tyrinėti Kalnų parką, naują ir modernų rajoną Paupį, taip pat pasivaikščioti po Verkių ir Pavilnių regioninius parkus, ežerų ar kitų vandens telkinių apsuptas vietoves ar netgi aplankyti vienintelį Vilniuje serpantiną.

Aktyvias pramogas mėgstantys keliautojai atvykę su vaikais taip pat gali apsilankyti bene didžiausiame šeimos pramogų centre „Adventica”, kuriame galima pamiklinti kojas išbandant ekstremalų laipiojimą su kliūtimis, didžiausią vientisą pripučiamą batutą Baltijos šalyse, judėti laipynėse, karstyklėse per tris aukštus ar žaidimų ir patirčių erdvėje „Eliminatoriuje”.

  1. Pasilepinkite šventiniais pietumis ar vėlyvais pusryčiais

Vilnius vis dažniau minimas kaip gastronominių patirčių miestas – čia įsikūrę begalė puikių restoranų, įvairių šalių virtuvių ir įdomiausių patiekalų. Tačiau šį kartą sostinė kviečia išbandyti specialiai rugsėjo 1-ąjai ir mokslo metų pradžiai paminėti skirtus šventinius vėlyvuosius pusryčius ar pietus. Savaitgaliais ypač populiarūs vėlyvieji pusryčiai su įvairiomis Benedikto kiaušinių variacijomis, blyneliais, omletais, šviežiais kepiniais, kvapniais desertais ir kava, taip pat sveikuoliškais kokteiliais, veganiškais patiekalais. Vėlyvuosius pusryčius Vilniuje galima rasti ne tik Senamiestyje įsikūrusiuose restoranuose, kavinėse, bet ir Naujamiestyje Žvėryne, Stoties rajone.

Specialiai mokslo metų pradžiai paminėti skirtus šventinius vėlyvuosius pusryčius ar pietus kviečia išbandyti viešbutyje „Courtyard by Marriot Vilnius City Center“ įsikūręs restoranas „Solt dining“, kuris mokslo ir žinių dienos progai paruošė gardų meniu su namų gamybos limonadu, cukraus vata ir kitais skanėstais, o vaikų lauks mokyklinės dovanos ir galimybė įsiamžinti prie fotosienelės bei gauti momentines nuotraukas.

Smagią rugsėjo 1-osios popietę žada ir viešbučio „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ restoranas „Beef Room Vilnius“, kur tėvelių lauks ištaigingas ir gausus bufeto stiliaus vėlyvųjų pusryčių meniu bei grilio patiekalai, o jaunuosius moksleivius džiugins ledų kokteilių baras bei linksmybės su animatoriumi.

  1. Pasijauskite kaip kurorte

Maloniausias poilsio akimirkas galima pajusti ne tik kurortuose. Pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių ir pasinerti į nepamirštamą SPA savaitgalį kviečia šalia Vilniaus įsikūręs didžiausias laisvalaikio, poilsio, pramogų ir renginių centras „Vilnius Grand Resort“. Tai ežerų, beržynų ir kalvų apsuptyje esantis kurortinis viešbutis, kuriame veikia SPA centras su baseinų ir pirčių erdvėmis, golfo klubas, restoranai, paplūdimys, vaikų žaidimų aikštelės. Siūlomos pramogos veikia ir lauke, ir viduje, todėl čia galima apsilankyti bet kokiu oru.

Pasitaikius karštai dienai galima susiplanuoti savo laiką praleisti miesto gamtos apsuptyje – apsilankyti geriausiuose Vilniaus paplūdimiuose: Balsio (Žaliųjų ežerų) ir Žirmūnų, kuriems šįmet buvo suteiktas prestižinis Mėlynosios vėliavos įvertinimas. Oficialus maudynių sezonas tęsiasi iki rugsėjo 15 d. Turint tik keletą valandų Vilniuje, papramogauti galima ir vandens parke „Vichy“ arba užsukti į Vilniuje esančius SPA centrus.

  1. Kitokia patirtis Lukiškių kalėjime

Būnant Vilniuje tiesiog būtina užsukti į unikalias erdves buvusiame Lukiškių kalėjime, kurios atgimė naujam gyvenimui. Šiandien čia įsikūrė menininkai, kurie kuria naują kalėjimo versiją ir prasmę. Ši erdvė tapo menininkų rezidencija, fantastiškų gyvo garso koncertų, dieninių ir naktinių pasivaikščiojimų su gidu vieta. Daugiau kaip 117 metų istorijos skaičiuojantis Lukiškių kalėjimas iki pat 2019 metų veikė kaip įkalinimo įstaiga ir iki šiol čia galima išvysti daug įdomių detalių, susijusių su kalėjimo istorija.

  1. Ragaukite vilnietiškos istorinės virtuvės patiekalų

Vilnius nuo seno turėjo galimybę būti tuo Lietuvos miestu, kurio gyventojai pirmieji susipažindavo su pasaulio virtuvių skoniais ir madomis.  Artėjančio 700-ojo sostinės jubiliejaus proga agentūra „Go Vilnius“ pristatė gastronomijos profesionalų atkurtus netikėtus Vilniaus miesto istorijos receptus, kurių paragauti galima įvairiuose sostinės restoranuose „Mykolo 4”, „Lokys”, „Ertlio namas“, „Sugarmour”, „Vanille Lounge”, „Katpėdėlė“ ir kituose.

Juose naujam gyvenimui prikelti sostinės istorijai svarbūs patiekalai – Tiškevičių koldūnai, virtiniai su mėlynėmis, šaltanosiai, juodos duonos ledai, beigeliai ar kiti skanėstai. Ketvirtadieniais pievelėje prie Valdovų rūmų rengiamos degustacijos, kuriose galima paragauti vilnietiškos virtuvės patiekalų ir pasiklausyti diskusijų apie tradicinę virtuvę.

  1. Leiskitės į adrenalino kupiną nuotykį

Norite Vilniuje patirti naujų potyrių kupiną nuotykį? Sostinėje galima aplankyti lėktuvų stebėjimo aikštelę prie Vilniaus oro uosto, paplaukioti baidarėmis ar irklentėmis Nerimi naktį, išbandyti kalnų dviračių turus ar orientacinius miesto žaidimus. Be to, čia taip pat galima patirkite bene didžiausius įspūdžius skrendant karšto oro balionu virš Vilniaus senamiesčio. Vilniaus dangų puošiantys oro balionai – miestiečių ir svečių pamėgta pramoga, suteikianti nepamirštamus prisiminimus visam gyvenimui. Tiesa, šias pramogas patartina planuoti ir užsisakyti iš anksto.

  1. Vakarai su maistu, menu, kinu ir ekskursijomis

Kol dar galima pasidžiaugti gana šiltais vakarais, juos skirkite lėtam ir jaukiam laikui mieste – pasivaikščiokite vakare po Vilnių ir pasimėgaukite romantiška aplinka, užsukite į gražiausias kavinių lauko terasas arba pasiryžkite vakarienei visiškoje tamsoje „Čagino restorane“, stebėkite „Kiną po žvaigždėmis“ Valdovų rūmų kieme, išbandykite Naktinio meno degustacijas ar naktines ekskursijas po Vilniaus požemius.

Neįprasta pramoga gali tapti ir naktinės pramogos vaikams – MO muziejus rugsėjo 17-18 d. kviečia į Vaikų naktį 9-12 metų moksleivius, kurių laukia dar negirdėta naktinė patirtis su muzika, kinu, pasakomis, lobio paieškomis, naktipiečiais.

Pasisemti daugiau įkvėpimo, atrasti įdomiausias pramogas ir veiklas galima svetainėje www.savaitgalisvilniuje.lt pasirinkus vieną iš siūlomų teminių savaitgalių: „Savaitgalis su vaikais“, „Gastronominis savaitgalis“, „Savaitgalis ant kojų“, „Romantiškas savaitgalis“, „Neatrasto Vilniaus savaitgalis“, „Meno mylėtojų savaitgalis“, „Lietingas savaitgalis“, „Naktinis savaitgalis“.

Ieškančių, kur apsistoti Vilniuje laukia specialūs pasiūlymai. Kiekvienas užsisakęs nakvynę gaus ir malonias staigmenas – vaisių desertus, glotnučius ar pasitikimo gėrimus, bilietus į ekskursijas po Lukiškių kalėjimą ar MO muziejų. Pasiūlymai galioja užsakymams iki rugsėjo 30 d.

Pranešimą paskelbė: Olga Malaškevičienė, VšĮ „GO Vilnius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą