Gamta ir gyvūnai

Valstybinei miškų tarnybai ieškoma vadovo: galimybė prisidėti prie Lietuvos miškų gerovės

Aplinkos ministerija paskelbė konkursą Valstybinės miškų tarnybos (VMT) vadovo pareigoms užimti. Prašymus ir dokumentus galima siųsti iki liepos 22 d.

Valstybinė miškų tarnyba – pagrindinė miškų politikos įgyvendinimą užtikrinanti ir informaciją apie miškus valdanti institucija, nuo kurios sprendimų priklauso konkreti veikla šalies miškuose. Augančio miškų vaidmens klimato ir biologinės įvairovės krizių, energetikos bei bioekonomikos iššūkių akivaizdoje matyti, kad miškų valdymui reikia pokyčių. Todėl VMT vadovauti ieškoma analitinį mąstymą turinčio, į rezultatą orientuoto nepriekaištingos reputacijos vadovo, patyrusio stratego.

„Valstybinei miškų tarnybai tenka atsakomybė ne tik reguliuoti miškų ūkio veiklą per miškotvarkos projektus, bet ir rinkti svarbią informaciją apie miškus, kuri padėtų specialistams bei visuomenei atsakyti į rūpinčius klausimus. Šiai institucijai reikalingas dinamiškas ir įkvepiantis lyderis, kuris galėtų skatinti komandą siekti užsibrėžtų tikslų. Jei esate pasirengę imtis iššūkių, prisiimti atsakomybę ir norite aktyviai prisidėti prie Lietuvos miškų valdymo tobulinimo – kviečiame dalyvauti konkurse!“, – ragina aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Valstybinės miškų tarnybos teikiamos paslaugos apima leidimų išdavimą, miškų stebėseną, nacionalinių genetinių išteklių valdymą, vidinės miškotvarkos projektų tvirtinimą, informacinių sistemų valdymą, ŠESD kiekio apskaitą, konsultavimą ir informavimą, nepriklausomų medienos matuotojų veiklos priežiūrą.

Aplinkos ministerija tikisi, kad optimizuojant VMT vidaus procesus bus užtikrintas greitas, efektyvus, teisėtas, aukščiausius skaidrumo standartus atitinkantis leidimo kirsti mišką išdavimas, patikimos ir aktualios informacijos apie miškų būklę surinkimas, sklaida ir prieinamumas visuomenei. Tikimasi, kad VMT taps efektyvia, modernia, naujausias technologijas ir inovatyvius sprendimus savo veikloje naudojančia įstaiga.

Naujasis vadovas turės vystyti šalies miškingumo didinimo strategines kryptis, stiprinti visuomenės ir privačių miškų savininkų švietimą, informavimą ir konsultavimą miškininkystės klausimais, kad įstaiga taptų žinių ir kompetencijų centru. Taip pat modernizuoti veiklą bei diegti inovacijas, kurios didintų įstaigos veiklos efektyvumą ir gerintų kokybę, tobulinti miškotvarką, miškų priežiūrą ir reguliavimą.

VMT vadovas skiriamas 5 metų kadencijai su galimybe ją pratęsti dar 5 metams. Siūlomas atlyginimas – nuo 4 999 Eur neatskaičius mokesčių.

Išsamesnį konkurso aprašymą galite rasti čia.

Kandidatų prašymai dalyvauti konkurse priimami per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą iki liepos 22 d. Pretendentų atitiktis nepriekaištingos reputacijos, bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams bus vertinama iki liepos 30 d. Per 15 darbo dienų nuo pranešimo, kad atitinka reikalavimus, pretendentai turės dalyvauti bendrųjų, vadybinių ir lyderystės kompetencijų kompleksiniame vertinime. Kitas etapas – pretendentų vertinimas komisijoje, kuris turėtų vykti rugsėjo pabaigoje.

 

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą