Laisvalaikis

Valstybės dienai skirti šventiniai renginiai Klaipėdoje

Liepos 6-ąją Klaipėda ir visa Lietuva minės bei švęs Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dieną. Šia proga uostamiestyje vyks nemažai nemokamų renginių, kurie taip pat dedikuojami Švyturių metams. Kviečiame klaipėdiečius ir miesto svečius aktyviai dalyvauti.

12 val. Bastionų komplekso Jono kalnelio saloje bus iškilmingai pakelta Lietuvos valstybės vėliava. Valstybės vėliavą į salą atplukdys Klaipėdos vandens sporto festivalio dalyviai, o ją perims Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-iosios rinktinės nariai. Vėliavą iškels Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės nariai.
Kasmet Klaipėdos Žvejų rūmai inicijuoja simbolinę akciją „Mūsų Mindaugai“. Kiekvienas Mindaugas (-ė), atėjęs į Jono kalnelio salą, gaus simbolinę dovaną.
Po vėliavos pakėlimo ceremonijos muzikinę programą atliks Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų orkestras (vadovas ir dirigentas Egidijus Miknius), solistės Edita Bodrovaitė ir Daiva Kusaitė.

13 val. Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2) rengiama istoriko dr. Dainiaus Elerto paskaita „Renesansas Klaipėdoje?“, kuri analizuos komplikuotą renesanso epochos idėjų kelią į Klaipėdą. Po paskaitos lankytojai turės galimybę sudalyvauti ekskursijoje „Renesanso paieškos Pilies muziejaus ekspozicijoje“. Jos metu bus atkreiptas dėmesys į Pilies muziejaus šiaurinės kurtinos ekspozicijoje pristatomus renesanso epochos radinius. Taip pat bus aktualizuojami renesanso epochoje pagaminti taikomosios dailės pavyzdžiai – Klaipėdos senamiesčio keramikos kokliai ir žiedų kolekcija. Šis renginys yra 2024 m. Lietuvos muziejų kelio „Europos ženklai Lietuvoje: Renesansas“ programos dalis. Planuojama renginio trukmė – iki 15.30 val. Organizatoriai: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus ir Lietuvos jūrų muziejus.

15 val. Teatro aikštėje, scenos ekrane bus rodomas Audriaus Juozėno dokumentinis filmas „100 Klaipėdos žingsnių“.  Filme miesto istoriją pasakoja tikri klaipėdiečiai: Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius dr. J. Genys, Klaipėdos universiteto doc. dr. S. Pocytė, prof. A. Gedutis, archeologė dr. R. Nabažaitė, kultūrologė J. Saulėnienė, Klaipėdos meras A. Vaitkus ir politologė G. Burbulytė-Tsiskarishvili.

20.30 val. AB „Smiltynės perkėla“ kviečia visus į jau tradiciniu tapusį šventinį plaukimą keltu „Nida“, kuris iš Senosios perkėlos (Danės g. 1) plauks link uosto vartų ir dovanos nuostabius uosto vartų ir jūros vaizdus. Plaukimo metu skambės muzika, o puikią nuotaiką kurs atlikėja Gintė.

Finalinis muzikinis akordas nuskambės Klaipėdos Teatro aikštėje. 19.30 val. čia prasidės šventinis koncertas „Esame mes ir esame čia“, kuriam išskirtines programas ruošia TV projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ finalininkai – duetas Emilija ir Rugilė, projekto nugalėtojai – vaikinų trio „T3“, Kristina Jure su violončelininkų grupe „Voiceless“, o taip pat tris metus iš eilės M.A.M.A. geriausios progresyviosios muzikos atlikėjos titulą pelniusi Evgenya Redko su grupe.
Pirmoje koncerto dalyje koncertuos TV projekto „Lietuvos balso. Kartos“ finalininkai. Šiųmečio projekto nugalėtojai „T3“ pelnė visos Lietuvos meilę ir didžiule balsų persvara įrodė, jog yra verčiausi vadintis geriausia grupe projekte. Dovydas Petrošius, Ignas Novikovas ir Ovidijus Bugdinas kartu dainuoja nuo vaikystės, tačiau į bendrą grupę susijungė tik dėl galimybės užlipti ant „Lietuvos balso” scenos. Dėl harmoningai suderinto vokalo, didžiulio talento, muzikalumo, judesio scenoje ir išskirtinio kontakto su publika „T3“ yra vadinama viena perspektyviausių vaikinų grupių šalyje.
Emilija ir Rugilė – tai projekte sužibėjęs duetas, savo balsų harmonija pribloškęs ne tik muzikos profesionalus, bet ir visą Lietuvą. Dinamiškos, kūrybingos ir muzikalios merginos (Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos moksleivės!) profesionaliai valdo vokalą ir sugeba kiekvienam kūriniui atnešti išskirtinio ir savito skambesio.
Išskirtinio vokalo ir talento atlikėja Kristina Jure, prisijungusi prie klaipėdiečių grupės „Voiceless”, projekte „Lietuvos balsas. Kartos” savo energija, užsidegimu ir karščiu alsuojančiais pasirodymais ant kojų kėlė tūkstančius klausytojų ir finale sukūrė nepamirštamą šou. „Voiceless“ – tai grupė, privertusi violončelių skambesį išgirsti visiškai kitaip ir įtikinusi, kad savo muzika gali sukelti didžiausias ovacijų bangas.

21.00 val. per Teatro aikštę, Klaipėdą, Lietuvą ir aplink pasaulį nuskambės TAUTIŠKA GIESMĖ. Giedokime visi kartu! Taip pat bus giedama kelte „Nida“, laive-muziejuje M52 ,,Sūduvis“, prie šiaurinio molo Melnragėje.

Antroje šventinio koncerto dalyje dainuos viena autentiškiausių atlikėjų Lietuvos pop muzikos scenoje Evgenya Redko. Jos kūriniai renka milijonines peržiūras ir perklausas „YouTube“, ,„Spotify“ bei kitose muzikos transliavimo platformose. Šios atlikėjos kūryba skleidžiasi ne tik per muziką, bet per vizualius sprendimus ir judesį. Jos pasirodymai – atgaiva protui ir sielai. Taip pat – ir kūnui, nes dažniausiai visi šoka. Klaipėdoje Evgenya atliks garsiausius hitus „Vandenyne“, „Mantra“, „Pakylėtas gruodis“, „Patogu“, „Nuo tavęs priklausau“, „Žinom tik mes“ ir kitas populiarias savo repertuaro dainas

Pranešimą paskelbė: Arūnas Peštenis, Klaipėdos miesto savivaldybės Kultūros centras Žvejų rūmai

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą