Laisvalaikis

Valentino diena kitaip: 7 būdai originaliai ir saugiai pasveikinti mylimus žmones

Šalyje tęsiantis karantinui, o už lango siaučiant žiemai, atkeliauja žmonių širdis sušildanti Valentino diena. Dėl karantino daugelis su antrosiomis pusėmis namuose praleidžiame ištisą parą, tačiau juk mylimų, brangių žmonių yra ir daugiau: nuo tėvų, senelių, iki draugų ar vienišų kaimynų. Žinoma, nesiūlome pas juos vykti – nustebinti jums brangius žmones padės technologijos.

„Dabar įvairias šventes ir progas minime kitaip, ne išimtis bus ir Valentino diena. Net jei gyvai pasveikinti jums brangių žmonių negalite, tai nereiškia, kad šventės nebus – ją kuriame kiekvienas, o pasitelkę technologijas ir šiek tiek fantazijos kiekvienas galime kokybiškai praleisti laiką, pasisemti geros energijos ir teigiamų emocijų“, – sako „Telia“ Komercijos ir paslaugų vadovė Elina Dapkevičienė.

Nudžiuginti artimą visada galite ir paprasčiausiu balso ar vaizdo skambučiu, tačiau yra kur kas įdomesnių bei smagesnių būdų nustebinti ir pasveikinti. Kviečiame pasisemti idėjų, ką netikėto ir turiningo galite nuveikti ar padovanoti per Valentino dieną karantine:

1. Surenkite protmūšį. Darbo teks įdėti, bet šios pramogos privalumas yra lankstumas: protmūšį galite sukurti tiek vienam žmogui (pavyzdžiui, klausimai apie jus), tiek šeimos nariams ar draugų kompanijai. Tam skirtų internetinių platformų yra ne viena, populiariausios – „Kahoot!“, „Quizlet“. Tai žaidimų ir mokymosi platformos, leidžiančios lengvai kurti, dalintis bei žaisti mokomuosius žaidimus naudojant interaktyvius įrankius. Jums tereikės sugalvoti klausimus ir atsakymus, suvesti juos į vieną iš šių programų, paskambinti artimiesiems per „Zoom“ ar kitą vaizdo pokalbių programą ir pradėti protų kovas.

2. Pakvieskite į filmų vakarą. Filmus, serialus ir TV laidas galite žiūrėti kartu, net jei esate atskirai. Pavyzdžiui, tam galite naudoti naršyklės įskiepį „Teleparty“ (buvęs „Netflix party“), kuris leidžia vienu metu kalbėtis ir žiūrėti prenumeruojamų platformų HBO, „Hulu“, „Disney“ ir „Netflix“ turinį su artimais žmonėmis internete. Kita alternatyva – „Plex“, kurioje galima žiūrėti filmus ir TV laidas, turinį grupuoti ir sukurtomis grupėmis dalintis su kitais žmonėmis programoje ar elektroniniu paštu.

3. Sužinokite ir išmokite. Išmokti naujų dalykų visada naudinga – ir gali būti smagu! Internete apstu įvairiausių kursų (kepimo, piešimo, fotografijos ir t.t.), belieka išsirinkti. Kursus galite ne tik dovanoti sau, draugams ar šeimai, bet ir žiūrėti juos visi kartu. Tiesa, tiesioginiai kursai būtent sekmadienį jau gali būti išgraibstyti, tad gali tekti paieškoti video pamokų. Arba nukelti staigmeną vėlesniam laikui.

4. Žaiskite. Net jei nesate kompiuterinių žaidimų mėgėjai, internete galite rasti nesudėtingų ir smagių žaidimų, tinkančių įvairiausio amžiaus žmonėms. Pavyzdžiui, galite išbandyti piešimo sugebėjimus žaisdami „Drawasaurus“. Pagrindinė žaidimo idėja – nupiešti jums pateiktą žodį, o kiti žaidėjai turi jį atspėti. Šį žaidimą galite žaisti tiek su šeima, tiek su draugais, be to, jis pritaikytas ir kompiuteriams, ir mobiliesiems įrenginiams. Belieka tik pasitelkti fantaziją!

5. Vakaro karaokė. Jei maudydamiesi duše rengiate autorinius koncertus be klausytojų, tuomet jus gali sudominti karaokė internetu su draugais ar artimaisiais. Karaokė įrašų galite rasti tiesiog „YouTube“, o pačiam vakarėliui tinka tos pačios vaizdo pokalbių programos – „Zoom“, „Teams“, „Messenger“ ir kitos. Dainuokite dainas apie meilę, gyvenimą ir kitus gražius dalykus, sugalvokite balsavimo sistemą ir išrinkite vakaro nugalėtoją. Nepamirškite išsaugoti pokalbio įrašo, kad grįžę į normalų gyvenimo ritmą galėtumėte kartu jį peržiūrėti ir pasikrauti gerų emocijų.

6. Prezentacijos – ne tik darbui. Norite pasidalinti smagiomis istorijomis, prisiminimais, o gal pažerti patarimų? Sukurkite „PowerPoint“ prezentaciją pasirinkta tema! Klodai neišsemiami: „100 priežasčių, kodėl tu man rūpi“, „Linksmiausios vaikystės istorijos“, „Smagūs prisiminimai iš kelionių“, „Mūsų dienos kaip šventė“… Prezentaciją kur kas smagiau žiūrėti ir aptarti kartu, vaizdo pokalbio metu, tačiau jei pašnekovas ar pašnekovai tam neturi laiko, galite ją tiesiog nusiųsti kaip dovaną, kad peržiūrėtų jiems patogiu metu.

7. Dovanokite atsiminimus. Kadangi sekmadienį keistis spalvingais atvirukais susitikus akis į akį galimybės nebus, puiki alternatyva gali būti virtualus nuotraukų koliažas ar video sveikinimas. Tam skirtų nuotraukų, vaizdo įrašų redagavimo programėlių pasirinkimas itin platus: „Vidstitch“, „PicCollage“, „Kapwing“… Meno kūrinius iš nuotraukų ir paveiksliukų galite atsispausdinti ir įrėminti, o vaizdo įrašus – išsisaugoti ir pasilikti atminčiai.

Tai tik keli būdai pasveikinti brangius žmones. Eksperimentuokite, derinkite ir junkite veiklas tarpusavyje, svarbiausia – neužmirškite žmonių, kurie galbūt šią Valentino dieną sutiks vieni.

Pranešimą paskelbė: Rusnė Tamošaitytė, UAB „Fabula ir partneriai”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą