Sveikata

Vaistininkai pastebi, kad brangindami gydytojų laiką pacientai atideda problemų sprendimą

Nesibaigiant pandemijai farmacininkai pastebi, kad vis daugiau klientų vaistinėse ieško sprendimų sudėtingesniems sveikatos klausimams, nors daugeliu atvejų reikėtų pasikonsultuoti ir su šeimos gydytoju ar gydančiu mediku. „Eurovaistinės“ vaistininkai palaiko Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimą prailginti laiką užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai ir gydymą receptiniais vaistiniais preparatais leisti pratęsti slaugytojoms.

 „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad klientai kartais ir rimtoms, užsitęsusioms problemoms spręsti sprendimo ieško vaistinėse. „Tikrai sulaukiame klientų, kurie kreipiasi į mus, nes nesuspėjo ar praleido terminą, kada gali užsiregistruoti gydytojo specialisto konsultacijai ir tikisi, kad apsieis be to. Kai kurie jų vengia pakartotinai kreiptis į šeimos gydytojus ir tuomet sprendimo ieško patys“, – pastebi vaistininkė ir priduria, kad juos tenka padrąsinti kreiptis į specialistus.

Pasak vaistininkų, ypač vyresnio amžiaus klientai dažnai nori gyvos konsultacijos, todėl kreipiasi į vaistininkus, o vizitus pas gydytojus specialistus atideda popandeminiam laikui. Pratęstas laikas, kai galima užsiregistruoti vizitui pas specialistą padės nenukelti tokių apsilankymų, lengviau planuoti savo laiką ir nereikės pakartotinai kreiptis į gydytojus, kad šie perrašytų siuntimą. Nuo šiol pacientas, gavęs siuntimą, turės 60 dienų užsiregistruoti konsultacijai. Ankščiau šis terminas buvo dvigubai trumpesnis – vienas mėnuo.

Dar vienas svarbus sprendimas – karantino laikotarpiu slaugytojos gali pratęsti gydytojo paskirtą gydymą receptiniais vaistiniais preparatais. Tai padaryti galima teikiant ne tik konsultaciją pacientui nuotoliniu būdu, bet ir tiesioginio kontakto būdu. Pasak vaistininkės, tai padės pacientams nenutraukti reguliariai vartojamų vaistų ir be trukdžių jų įsigyti.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad vaistinių tinklas nuolat primena klientams apie naujausius pasikeitimus, ragina visuomenę skiepytis nuo COVID-19, esant poreikiui, gyventojams praneša apie galimybes pasinaudoti profilaktinėmis sveikatos programomis. „Esame tikri, kad geriausių rezultatų pavyksta pasiekti, kai gydytojai ir vaistininkai bendradarbiauja. Mūsų vaistininkai gerai pažįsta savo klientus, yra jiems artimi, todėl kaskart juos padrąsiname kreiptis į specialistus, atlikti būtinus tyrimus, pasinaudoti profilaktinėmis programomis“, – pastebi bendrovės komunikacijos vadovė.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą