Sveikata

Vaistininkai atsako, kaip viską išmokti per paskutinę naktį?

Pavasaris tiek abiturientams, tiek studentams – įtemptas metas. „Eurovaistinės“ vaistininkai sako pastebintys, kad artėjant mokslo metų pabaigai dažniau ieškoma maisto papildų, kurie gerintų protinę veiklą ir atmintį, tačiau įspėja, kad žaibiško efekto nereikėtų tikėtis.

Ko gero, kiekvienas studijavęs prisimena tą jausmą aplankantį pavasarį – kai, rodos, reikia išmokti tiek daug, o laiko trūksta. Tokiais atvejais imamasi visų priemonių, tačiau farmacininkai pataria nepalikti visko paskutinei nakčiai. „Žinoma, pirmiausia naudinga pradėti ruoštis egzaminams kuo anksčiau, taip bus ne tik mažiau streso, bet ir galėsite viską dar kartą pasikartoti. Be to, jeigu manote, kad smegenų veiklai trūksta naudingų medžiagų maisto papildus atminčiai taip pat reikėtų pradėti vartoti bent prieš mėnesį ar du, kad suspėtumėte pastebėti efektą“, – sako „Eurovaistinės“ farmacininkė Eglė Laskauskaitė.

Maisto papilduose atminčiai naudinga ieškoti B grupės vitaminų, kurie dalyvauja pagrindinėse organizmo funkcijose – maisto medžiagų apykaitoje, ląstelės dalijimosi ir nervinių ląstelių procesuose. Taip pat naudinga, kad sudėtyje būtų augalinių ekstraktų, pavyzdžiui, ginkmedžio, kuris padeda palaikyti normalią periferinę kraujotaką, atmintį.

Tiesa, dažnai norisi, kad maisto papildai ne tik gerintų atmintį, bet ir padėtų išlikti energingiems ir darbingiems. Tokiu atveju farmacininkė rekomenduoja preparatus, kurių sudėtyje būtų eleuterokoko ar ženšenio, guraranų, kurie tonizuoja, gerina kraujotaką, padeda palaikyti normalią protinę veiklą, budrumą.

Vis dėlto svarbu prisiminti, kad maisto papildai negali atstoti sveiko gyvenimo būdo ir visavertės mitybos. „Pirmiausiai reikėtų, kad darbo ir poilsio režimas būtų subalansuotas, būtumėte fiziškai aktyvūs, leistumėte pakankamai laiko gryname ore, turėtumėte nusistovėjusį miego režimą“, – pataria farmacininkė.

Anot jos, preparatai atminčiai gerinti rekomenduojami vartoti tik suaugusiems, todėl tėvams norintiems jų įsigyti jaunesniems mokyklinukams patartina peržvelgti vaiko įpročius – pasidomėti, ar jis valgo pakankamai šviežių vaisių ir daržovių, galbūt per mažai būna gryname ore ar per trumpai ilsis.

Tinkami kasdieniai įpročiai gali padėti įveikti ir dažnai prieš atsiskaitymus ir egzaminus užklumpantį stresą. Vis dėlto, jeigu jaučiate, kad pasivaikščiojimas lauke ar kokybiškas poilsis nepadeda nugalėti streso, E. Laskauskaitė rekomenduoja vartoti magnio preparatų kartu su vitaminu B6, papildytų augaliniais ekstraktais, melisa, valerijonu, pasiflora, apyniais.

„Eurovaistinės“ patarimai prieš egzaminus ir svarbius atsiskaitymus:

  • Maitinkitės sveikai ir skaniai;
  • Susidarykite mokymosi tvarkaraštį;
  • Ruoškitės iš anksto;
  • Drąsiai klauskite, ko nesuprantate;
  • Skirkite laiko poilsiui ir fizinei veiklai;
  • Leiskite laiką gryname ore ir reguliariai vėdinkite patalpas.
  • Gerai ir pakankamai išsimiegokite, ypač naktį prieš egzaminą;
  • Nenustokite tikėti savimi;
  • Nepaleiskite šypsenos iš lūpų;
  • Nepamirškite, kad šiek tiek nerimauti – normalu.

Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą