Gamta ir gyvūnai

Užfiksavę nuotekų taršą plastiku „Vilniaus vandenys“ skubiai stabdo nuotekų priėmimą iš UAB „ECSO“

Vakar ir šiandien bendrovės „Vilniaus vandenys“ specialistams atlikus neplaninius priimamų nuotekų patikrinimus ir užfiksavus nuotekų taršą plastiko detalėmis, kurių įmonių išleidžiamose nuotekose neturėtų būti, „Vilniaus vandenys“  stabdo nuotekų priėmimą iš UAB „ECSO“, kurios išleidžiamose nuotekose ir užfiksuotas galimas pažeidimas. Laiku aptiktos plastiko detalės buvo užkardytos ir į gamtinę aplinką nepateko.

Siekdama užkardyti plastiko patekimą į gamtinę aplinką bendrovė Vilniaus vandenys priėmė sprendimą operatyviai stabdyti nuotekų siurblinės darbą ir papildomai įrengti kamštį vamzdyje, kuriuo nuotekos iš UAB „ECSO“ atiteka į „Vilniaus vandenų“ valymo įrenginius. Taip į nuotekas išpiltos plastiko detalės nebepateks į valymo įrenginius, bus eliminuota galimybė joms patekti ir gamtinę aplinką.

Apie užfiksuotą taršą bendrovė operatyviai informavo ir Vilniaus regiono aplinkosaugininkus.

„Pastarąją savaitę turėjome įtarimų, kad į mūsų valymo įrenginius galimai vėl kažkas išleidžia plastiku užterštas nuotekas. Atlikus neplaninius patikrinimus, įtarimai pasitvirtino. Todėl operatyviai priėmėme būtiną tokioje situacijoje sprendimą – stabdyti nuotekų priėmimą iš nusikalstamai besielgiančios įmonės. Tik taip būsime tikri, kad gamtos tarša bus užkardyta“, – sako „Vilniaus vandenys“ generalinis direktorius Marius Švaikauskas. Pasak „Vilniaus vandenų“ vadovo, nuotekų priėmimas iš šios įmonės bus atnaujintas tik tuomet, kai jos išleidžiamose nuotekose tarša plastiku nebebus fiksuojama.

Tai jau ne pirmas kartas, kai bendrovė „Vilniaus vandenys“ iš juridinių asmenų priimamose nuotekose fiksuoja taršą plastiko detalėmis. Pirmą kartą su plastiko dalelėmis priimamose nuotekose bendrovė „Vilniaus vandenys“ susidūrė š. m. sausį. Tiek bendrovei, tiek aplinkosaugininkams atlikus tyrimus buvo nustatyta, kad plastiko teršalai buvo išleisti iš ECSO įmonių grupei priklausančios įmonės. Tuomet Vilniaus vandenys iš šios įmonės jau buvo laikinai nutraukę nuotekų priėmimą, kurį atnaujino tik iš ECSO įmonių grupės žodžiu ir raštu gavus patikinimą, ko įmonės imsis, kad plastiko dalelių nebepatektų į nuotekų tinklą, ir po to, kai bendrovės darbuotojai įsitikino, kad šių įmonių nuotekose smulkinto plastiko dalelių nebėra.

Po šių įvykių bendrovė „Vilniaus vandenys“ taip pat sustiprino ir potencialių teršėjų kontrolę –  įsteigė Taršos užkardymo grupę, kurios pagrindinis tikslas vykdyti didžiausių šalies įmonių, išleidžiančių nuotekas į bendrovės valymo įrenginius, kontrolę. O vienas šios kontrolės įrankių – neplaninės bendrovės specialistų patikros, kurių metu imami į valymo įrenginius atitekančių nuotekų mėginiai, specialia įranga stebimi išleidžiamų nuotekų kiekiai.

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ jau ne kartą tvirtino, kad plastiko išleidimas į nuotekas yra nusikalstama veikla. Išvalyti plastiko detalių iš nuotekų ne tik bendrovės, bet ir visi šalies valymo įrenginiai nėra pritaikyti, į valymo įrenginius patenkantį plastiką galima bandyti sugaudyti tik avariniu būdu – t. y. specifine įranga. Todėl bendrovė deda visas pastangas, kad plastiko detalės juridinių ar fizinių vartotojų į nuotekas nebūtų išleidžiamos.

Pranešimą paskelbė: Renata Smalskė, UAB „Vilniaus vandenys“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą