Laisvalaikis

Už kūrybinius nuopelnus bus apdovanoti Kauno menininkai  

Kauno miesto menininkai už nuopelnus kultūrinėje veikloje bei miesto garsinimą bus apdovanoti Maironio ir Kauno miesto kultūros premijomis. Šįmet laureatais tapo kompozitorė Dalia Kairaitytė, poetas Vidmantas Kiaušas (Elmiškis), buvęs ilgametis lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius, tapytoja Irena Mikuličiūtė, architektai Gintaras ir Asta Prikockiai. Maironio premija skirta poetei Dovilei Zelčiūtei.

Jau liepos 6 – ąją Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos metu, laureatams bus įteikiamos Kauno miesto kultūros premijos, o tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ metu – Maironio premija.

„Kasmet sveikiname menininkus, kurių indėlis į miesto gyvenimą yra neįkainojamas ir labai džiaugiamės, kad mūsų mieste turime tiek daug ypatingų žmonių. Tradiciškai premijos laureatais tapo Kauno kultūros atstovai iš įvairių sričių, kurie net ir itin sudėtingu laikotarpiu, jaučiant pandemijos grėsmę, miesto gyventojams sugeba įkvėpti pozityvumo. Kiti metai taip pat bus kupini iššūkių, tiesa, tikimės jog malonesnių – Kaunas taps Europos kultūros sostine. Tad smagu, jog turime tokį tvirtą užnugarį, kuriuo džiaugiamės ir didžiuojamės.“ – dalinosi vicemeras Mantas Jurgutis.

Apdovanojimai skiriami už ilgametę aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, etninės kultūros ir paveldo, scenos meno bei vizualinio meno puoselėjimą. Taip pat šis įvertinimas gali būti įteikiamas ir už sukurtą reikšmingiausią metų kūrinį, aukščiausius laimėjimus respublikiniuose ar tarptautiniuose konkursuose, novatorišką kultūrinę idėją bei jos įgyvendinimą.

Kauno miesto kultūros premijos laureatai

Šiais metais dėmesio sulaukė įvairiose srityse Kauną garsinantys menininkai. Už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, muzikinę kūrybą, muzikologinę veiklą apdovanojimas skirtas kompozitorei, muzikologei ir pedagogei Daliai Kairaitytei. Menininkė specializuojasi chorinės bei kamerinės instrumentinės muzikos kūryboje.

Už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą, solidų indėlį į Kauno kultūrą bei literatūrinį gyvenimą apdovanojimas bus skirtas ir poetui, prozininkui Vidmantui Kiaušui (Elmiškiui). Jis ilgametis tarptautinio poezijos festivalio Poezijos pavasaris Kaune kuratorius, literatūrinės interneto svetainės Kaunorasytojai.lt įkūrėjas. Taip pat literatūrinių ir tarpdisciplininių projektų „Kauno rašytojai – miesto visuomenei“, „Įtekstintas Kaunas“, „Kauno rašytojų veidai ir balsai“ sumanytojas bei organizatorius.

Premija už nuopelnus kultūrinėje veikloje bus skirtas ir tapytojai, dailės pedagogei, galeristei Irenai Mikuličiūtei. Menininkė jau ne vienerius metus aktyviai įsitraukia į kultūrinę veiklą Kauno mieste, yra svariai prisidėjus prie kultūrinio gyvenimo puoselėjimo, surengusi ir dalyvavusi daugiau nei 60 parodų, plenerų ir kitų meno projektų. Dar viena premija bus įteikta buvusiam ilgamečiam Kauno valstybinio lėlių teatro vadovui Sigitui Klibavičiui. Jis įvertintas už aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą Kauno mieste, tarptautinių lėlių teatrų festivalių Kauno mieste organizavimą, inovatyvių , teatro veiklą ir miesto kultūrinį gyvenimą gyvinančių idėjų ir veiklų autorystę ir įgyvendinimą.

Bus nepamiršti ir architektai Gintaras bei Asta Prikockiai, kurių laukia bendra Kauno miesto kultūros premija už ilgametę, aktyvią ir reikšmingą kultūrinę veiklą Kauno mieste. Taip pat darbus architektūros restauracijos  srityje – Šv. Jurgio Kankinio ir Kauno bernardinų vienuolyno ansamblio, Šv. Jono krikštytojo bažnyčios, istorinio Kauno tarpukario modernizmo pastato – kino teatro „Romuva“ prikėlimą naujam gyvenimui.

Bus įteikiama ir Maironio premija

Dar vienas svarbus ir reikšmingas apdovanojimas – Maironio premija, šiais metais bus skirta poetei Dovilei Zelčiūtei už knygą „Šokiai Vilniaus gatvėje“. Ši premija įsteigta 2013 metais ir yra skiriama už geriausią naują poezijos knygą, išleistą per praėjusius kalendorinius metus. Poetas, kuriam skiriama Maironio premija, tampa tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu, laureato statusas ir premija tam pačiam asmeniui teikiama tik vieną kartą.

Į premiją šiemet taip pat pretendavo Erika Drungytė už knygą „Kalnas ir miestas“, Vidmantas Elmiškis už knygą „Ir bus atsakyta“, Julius Keleras už knygą „Nepaliekantis miestas“, Alvydas Valenta už knygą „Prierašai neegzistuojančioms „Iliados“ ir „Odisėjos“ iliustracijoms“.

Kandidatus šiam apdovanojimui gauti teikia Kaune veikiančios kūrybinės sąjungos, kultūros įstaigos, menininkų asociacijos, leidyklos. Savo kandidatūras gali teikti ir patys menininkai. Laureatams skiriamos 3000 eurų siekiančios premijos.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Pranešimą paskelbė: Urtė Malinauskaitė, Kauno miesto savivaldybės administracija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą