Gamta ir gyvūnai

Utenos tvenkinio šachtos ir jos įrenginių būklę po vandeniu tyrė narai

Kaip jau rašėme, Utenos tvenkinio rekonstrukcija – pirma tokia nepriklausomoje Lietuvoje. Todėl nenuostabu, kad projekto įgyvendinimas susietas su tam tikra rizika. Siekdama, kad ji būtų kuo minimaliausia, Utenos rajono savivaldybė priėmė sprendimą tvenkinio hidrostatinio rekonstrukcijos darbus atlikti alternatyviu būdu. To priežastis – sunkiai įgyvendinamas savivaldybės ir suinteresuotos visuomenės noras išsaugoti tvenkinyje esančias žuvis ir jas perkelti į kitus vandens telkinius. Tačiau netvarkant tvenkinio hidrostatinio, jo būklė tik blogės, todėl buvo pasirinktas alternatyvus variantas – atlikti hidrostatinio remontą neišleidžiant viso tvenkinio vandens, o tik pažeminus jo lygį. Kiek galima pažeminti vandens lygį tvenkinyje, bus  nustatyta tikslinant techninio projekto sprendinius.

Toliau įgyvendinant rekonstrukcijos projektą buvo būtina išsiaiškinti tikrąją šachtos ir jos įrenginių (šandorų įlaidų, dugninių skydų) būklę po vandeniu.

Pagrindinio užtvankos hidrostatinio techninės būklės po vandeniu įvertinimui buvo pasitelkti narai. Jie  Utenos tvenkinyje darbavosi spalio 22 d. Tai – Klaipėdos bendrovės „Uostamiesčio ekspertizė“ narai.  Komandą sudarė  3 nariai: ekspertas, naras ir jo porininkas, kuris narui padėjo nuo kranto vaizdo ir garsiniu ryšiu. Narai atliko viso hidrostatinio apžiūrą, betono stiprio, metalo tyrimus ir kt. Apibendrinti duomenys ir išvados bus pateiktos per dvi savaites.

Kaip sakė Utenos rajono savivaldybės administracijos Kaimo ir bendruomenių reikalų skyriaus vyr. specialistas Sigitas Urbonas, daugiau nėrimų į Utenos tvenkinį nėra numatyta. Artimiausiu metu  bus analizuojama vaizdo medžiaga, tyrinėjimų duomenys. Sulaukus ekspertizės išvadų ir jomis vadovaujantis bus koreguojamas rekonstrukcijos projektas.

Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą