Studijos - Karjera

Universitetas imasi iniciatyvos: vakcinos atvažiuos arčiau studentų

Mykolo Romerio universitetas (MRU) studentams, aplinkiniams gyventojams ir Didlaukio akademinio miestelio bendruomenei siūlys pasiskiepyti „arčiau namų“. Naujausi Lietuvos statistikos departamento duomenys rodo, kad šiuo metu Lietuvoje 16–24 m. amžiaus asmenų grupėje pasiskiepijusių yra tik 44,8 proc., todėl siekiama rasti priemones, skatinančias pasiskiepyti – ypač jaunuolius. Vakcinacijos tempas visoje Lietuvoje vasarą yra sulėtėjęs. Norint pasiekti kuo daugiau jaunimo, stengiamasi sudaryti kuo daugiau galimybių pasiskiepyti studentų miesteliuose ir kitose studentų susibūrimo vietose.  

Rektorė prof. Inga Žalėnienė akcentuoja, kad šiuo metu, analizuojant imunizuotų bendruomenės narių skaičius Lietuvos universitetuose, MRU užima aukštą poziciją tarp lyderių, o imunitetą turinčių darbuotojų procentas organizacijoje siekia apie 86 proc. ir tikisi, kad šis skaičius bus maksimalus.

Universiteto rektorė ragina dar nespėjusius pasiskiepyti nedelsti ir tai padaryti dabar, kadangi šiuo metu šalyje vakcinacijos punktų netrūksta ir galimybės pasiskiepyti sudarytos itin palankios.  „Artėjant rudeniui – mokslo metų pradžiai, galime tinkamai pasiruošti ir sutikti jį saugesnėmis sąlygomis, apsaugoti savo artimuosius, universiteto bendruomenę bei save“, – sako prof. I. Žalėnienė.

MRU jau suplanavo, kad kvies studentus, darbuotojus, aplinkinius gyventojus, Didlaukio akademinio miestelio bendruomenę rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje pasinaudoti galimybe pasiskiepyti skiepobusuose, prie Universiteto padalinių Vilniuje (rugpjūčio 26 d., rugsėjo 6 ir 14 d.) ir Kaune (rugsėjo 6 d.).

Esant poreikiui, bus planuojama ir revakcinacijos galimybė antrajam skiepui tiek Vilniuje, tiek Kaune.

Vakcinacija skiepobusuose prie Universiteto vyks be išankstinės registracijos. Planuojama, kad viename skiepobuse per dieną bus galima paskiepyti apie 200 asmenų ir kiekviename jų dirbs po 6 specialistus.  Norintiems pasiskiepyti užteks su savimi turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą.

Pranešimą paskelbė: Vaidotas Norkus, Mykolo Romerio universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą