Studijos - Karjera

UAB „Dotnuva Baltic“ suteikė pradžią kuriamam žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondui

VDU Žemės ūkio akademijos išskirtinumas ir stiprybė – įvairiomis kryptimis vystomas aktyvus bendradarbiavimas su verslu. Plačiajai visuomenei šį faktą puikiai iliustruoja VDU ŽŪA vykstančios parodos. VDU Verslo ir socialinės partnerystės centrui aktyviai bendradarbiaujant su  verslo atstovais buvo sukurta visa tokio didelio masto parodoms reikalinga infrastruktūra. O šiam kelerius metus trukusiam investiciniam projektui einant į pabaigą, aktyvi jo dalyvė UAB „Dotnuva Baltic“ paskatino ieškoti naujų bendradarbiavimo formų. Nuspręsta kurti žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondą.

„Per daugiau nei du dešimtmečius trunkantį parodų organizavimo laikotarpį šių renginių apimtys nuolat augo, reikalaudamos ir atitinkamai sutvarkytų erdvių bei pastatų. Dar 2007 m. su verslo partneriais ėmėmės įgyvendinti didžiulį investicinį projektą, kuris jau pasiekė finišo tiesiąją. Todėl buvo pradėta ieškoti naujų bendradarbiavimo formų – apsispręsta kurti VDU Žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondą, kuris būtų skirtas ne tik VDU ŽŪA parodų infrastruktūros reikmėms, bet ir žemės ūkio mokslo plėtrai. Pradžia fondo steigimui jau padaryta: su UAB „Dotnuva Baltic“ pasirašyta paramos teikimo sutartis, kurios pagrindu parama skirta parodų infrastuktūros reikmėms ir žemės ūkio mokslo plėtrai“, – pasakoja VDU Verslo ir socialinės partnerystės centro Parodų organizavimo skyriaus vadovė dr. Rima Pranaitienė.

UAB „Dotnuva Baltic“ vykdančiojo direktoriaus Dangio Valaičio teigimu, ši įmonė su VDU ŽŪA bendradarbiauja nuo pat savo susikūrimo prieš 25 metus. Ji buvo ir pirmuosius žingsnius žengiančių žemės ūkio parodų dalyvė, ir šiuo metu yra aktyvi akademijos partnerė įvairiuose bendruose  projektuose. 

„VDU ŽŪA reikšmė šalies agrosektoriui yra be galo didelė.  Pandemija atskleidė, kaip svarbu turėti stiprią vietos maisto tiekimo grandinę, kurią  sukurti be modernaus žemės ūkio būtų neįmanoma.

Visiems aišku, kad reaguodamas į naujus iššūkius bei siekdamas konkuruoti globaliose rinkose žemės ūkis turi labai sparčiai keistis, tobulėti, diegti inovacijas. O svarbiausias vaidmuo kuriant naujoves neabejotinai tenka mokslui“, – iniciatyvą steigti VDU Žemės ūkio mokslo ir inovacijų plėtros fondą argumentuoja D. Valaitis.

Pranešimą paskelbė: Živilė Mediekšienė, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą