Studijos - Karjera

„U-Multirank“ reitingas: KTU sustiprino pozicijas regiono lyderystės ir mokslinių tyrimų srityje

Naujausiais „U-Multirank“ pasaulinio reitingo duomenimis, Kauno technologijos universitetas (KTU) šiais metais pagerino rezultatus net 15-oje iš 33-jų vertinamų kriterijų, o 45% visų reitingo kriterijų  universitete gavo geriausius įvertinimus. Daugiausiai gerėjančių rezultatų vertinant atskirus kriterijus fiksuojama Įsitraukimo regione, Mokslinių tyrimų bei Žinių perdavimo srityse.

„U-Multirank“ – tai pasaulinis universitetų reitingas, kuriame universitetai ir kolegijos yra vertinami pagal keletą pagrindinių sričių, atspindinčių esminius aukštųjų mokyklų vertinimo aspektus: „Mokymas ir mokymasis“ (Teaching + Learning), „Moksliniai tyrimai“ (Research), „Žinių perdavimas“ (Knowledge Transfer), „Tarptautiškumas“ (International Orientation), „Įsitraukimas regione“ (Regional Engagement).

Kiekviena iš šių sričių taip pat išskirstoma į atskirus kriterijus. Remiantis reitinge dalyvaujančių aukštųjų mokyklų pasiekimais vertinamose srityse, kiekvienas kriterijus yra vertinamas atskirai, rezultatą priskiriant vienai iš penkių rezultato grupių (skalėje nuo A „labai gerai“ (angl. very good) iki E „silpnai“ (angl. weak)).

„U-Multirank“ tikslas nėra pateikti reitinguotą aukštųjų mokyklų sąrašą. Vietoje to, reitingo organizatoriai kiekvieną reitinguojamą sritį išskirsto į siauresnes, taip padėdami būsimiems studentams išsirinkti universitetą pagal labiausiai dominančias sritis ir studijų programas.  Taip pat „U-Multirank“ organizatoriai kasmet atnaujina duomenis apie pasirinktas studijų sritis, tad būsimas studentas gali įvertinti ir universiteto pasiekimus svarbiausiose veiklos srityse, ir patrauklią studijų sritį.

KTU „U-Multirank“ reitinge surinko net 6 aukščiausius „A“ įvertinimus skirtingiems atskirų sričių kriterijams: tarpdisciplininės publikacijos ir meninė produkcija („Mokslinių tyrimų“ sritis), pumpurinės įmonės („Žinių perdavimo sritis), bakalauro ir magistro laipsnio studijų absolventų įsitraukimas regione bei kapitalo iš regioninių šaltinių pritraukimas („Įsitraukimo regione“ sritis).

Iš viso šiais metais KTU pagerino savo rezultatus net 15 iš 33 kriterijų. „Mokymo ir mokymosi“ srityje išaugo magistro studentų baigusių studijas procentas, „Mokslinių darbų“ srityje pastebimas augantis KTU mokslinių darbų citavimo skaičius ir šių darbų procentas tarp labiausiai cituojamų mokslinių darbų. Kartu didėja ir strateginių mokslinių tyrimų partnerių skaičius universitete. Šioje srityje taip pat pagerėjo tarpdisciplininių publikacijų ir meninės produkcijos kriterijų rezultatai.

„Žinių perdavimo“ srityje išaugo pajamų, gaunamų iš nuolatinio profesinio ugdymo paslaugų, kriterijaus įvertis. Padidėjo bendrų publikacijų su verslo partneriais bei publikacijų cituojamų patentuose procentas, taip pat išaugo absolventų įkurtų kompanijų ir įsteigtų pumpurinių kompanijų skaičius.

 „Tarptautiškumo“ srityje KTU pagerino tarptautinio akademinio personalo ir bendrų publikacijų su užsienio akademiniais darbuotojais rodiklių rezultatus. „Įsitraukimo regione“ srityje išaugo bendrų publikacijų su Lietuvos autoriais skaičius ir pagerėjo pajamų iš regioninių šaltinių rodiklis.

Šiais metais taip pat buvo įvertinta KTU edukologijos sritis, kurioje universitetas gavo aukščiausius įvertinimus studentų ir dėstytojų skaičiaus santykio bei laiku baigiančių studijas magistro laipsnio absolventų skaičiaus rodikliams.

Pranešimą paskelbė: Mantas Lapinskas, Kauno technologijos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą