Gamta ir gyvūnai

Tvarus ūkininkavimas: skelbiamas „Baltiją tausojantis ūkininkas“ konkursas

Lietuvos ūkininkai gali ne tik sėkmingai plėtoti savo ūkius, džiuginti šviežia ir sveika produkcija, bet ir prisidėti prie to, kad Baltijos jūra būtų švaresnė ir gyvybingesnė. Tai įrodė jau vienuoliktą kartą rengiamo konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ ankstesniųjų metų laureatai, kurie savo iniciatyva ėmėsi priemonių, mažinančių maistinių medžiagų (azoto bei fosforo) nuotėkį į vandens telkinius – tuo pačiu ir į Baltijos jūrą.

Šiuo konkursu Pasaulinis gamtos fondas (WWF) kartu su organizacijos partneriais siekia parodyti, kokios svarbios gamtos apsaugai yra ūkininkų iniciatyvos, bei kartu su visuomene pasidžiaugti gerais ūkininkavimo pavyzdžiais visame Baltijos jūros regione. Lietuvoje šio konkurso atranką organizuoja Lietuvos gamtos fondas (LGF).

Per ilgą laiką konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas” metu sukaupta bendra patirtis bei susitelkusi bendruomenė, jungianti aplinkai draugiškus ūkininkus, teikia vilties, jog, taikant tinkamus bei veiksmingus metodus, ateityje Baltijos jūra taps švaresnė nuo perteklinių maisto medžiagų.

Nors vertinant konkurso dalyvių paraiškas labiausiai atsižvelgiama į ūkininkų pastangas mažinti maistinių medžiagų nuotėkį, ypač tam skirtų novatoriškų metodų taikymą, tačiau svarbios yra ir kitos aplinkai draugiškos priemonės. Tai gali būti pastangos saugoti biologinę įvairovę, mažas naudojamų pesticidų kiekis, priemonės, mažinančios energijos bei kuro sunaudojimą ir t.t.

Kaip vyksta konkursas „Baltiją tausojantis ūkininkas“?

Pirmajame etape Lietuva bei kitos Baltijos jūros regiono valstybės išrenka savo šalies laimėtoją. Tai atlieka nacionalinė konkurso komisija. Nacionaliniai konkurso nugalėtojai gauna 1000 eurų prizus bei keliauja į tolimesnį konkurso etapą.

Antrajame etape visi nacionaliniai laimėtojai susirenka tarptautinėje konferencijoje vienoje iš Baltijos regiono šalių. Šios konferencijos metu paskelbiamas pagrindinis konkurso nugalėtojas, kuriam įteikiamas 10 000 eurų prizas. Renginyje visų Baltiją supančių šalių ūkininkai turi unikalią galimybę dalintis savo sukaupta patirtimi bei inovatyviomis idėjomis.

Visus susidomėjusius kviečiame apsilankyti konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas 2021“ tinklalapyje https://www.baltijosukininkas.com/kur rasite ir konkurso registracijos anketą.

Prieš ją pildant, kviečiame peržvelgti tvaraus ūkininkavimo kriterijus – tai gali padėti lengviau susisteminti savo ūkyje taikomas priemones.

Dalyvių anketų laukiame iki 2021 m. balandžio 30 d.

Pranešimą paskelbė: Eglė Kirliauskaitė, Lietuvos gamtos fondas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą