Jei mėgstate gerti kokybišką ir skanią kavą, automatinis kavos aparatas yra puikus prietaisas, tačiau tam, kad aparatas tarnautų ilgus metus, jį reikia reguliariai ir tinkamai prižiūrėti. Žinojimas, kaip tinkamai prižiūrėti ir atlikti įprastą aparato priežiūrą ne tik užtikrins jums kokybišką kavą kiekvieną dieną, bet ir sumažins remonto bei priežiūros išlaidas. Kiekvieną dieną praleisdami šiek tiek laiko prie aparato ir įsitikindami, kad jis yra švarus ir tinkamai veikia, sutaupysite laiko ir pinigų būsimoms priežiūros išlaidoms.
Tad, kad automatinis kavos aparatas veiktų tinkamai ir ruoštų puikią kavą, panagrinėkime detaliau, kokia priežiūra ir kas kiek laiko reikalinga.
Kasdieninė priežiūra:
Norėdami kiekvieną dieną gerti šviežią, kokybišką ir skanią kavą, pirmiausia privalote užtikrinti, jog automatinis kavos aparatas yra švarus. Svarbu paminėti, jog šie patarimai tinka ne tik pastatomiems kavos aparatams: plačiai pamėgti įmontuojami kavos aparatai taip pat reikalauja tam tikros priežiūros. Taigi, įprasta kasdieninė priežiūra turėtų apimti šiuos veiksmus:
- Atlikite kavos ruošimo grupės nuplovimą: nuvalykite grupės galvutes šepetėliu, kad pašalintumėte kavos tirščius ir paleiskite vandenį neuždėjus kavos ruošimo rankenos.
- Išvalykite garų vamzdelį: sudrėkinkite švarią šluostę vandeniu ir nuvalykite garų vamzdelio išorę. Jei naudojate garų lazdelės šepetėlį, galite pašveisti lazdelės vidų, nors jei tinkamai valote vamzdelį po kiekvieno naudojimo, tai neturėtų būti būtina. Po valymo būtinai išvalykite garų vamzdelį atidarydami garų vožtuvą ir maždaug 30 sekundžių išleisdami jį į talpyklą.
- Būtinai išvalykite portafiltrą: nuvalykite portafiltrį švaria šluoste ir pašalinkite likučius.
- Nuvalykite aparato išorę: kai visos kavos aparato vidinės dalys yra švarios, švaria šluoste nuvalykite aparato išorę, kad pašalintumėte dulkes ir prilipusius nešvarumus.
Priežiūra kartą per savaitę/mėnesį:
Specialistai rekomenduoja kas savaitę arba bent jau kas mėnesį atlikti kruopštesnį kavos aparato išvalymą. Jį galite atlikti pagal šiuos veiksmus:
Atbulinio praplovimo metodas:
- Nuėmę portafiltrą, nuvalykite grupės vidinius kraštus grupės galvutės šepetėliu, kad pašalintumėte susikaupusius kavos tirščius.
- Portafiltre esantį sietelį pakeiskite „akle“ vadinamu sieteliu be skylučių (jis būna komplektacijoje). Į aklę įpilkite rekomenduojamą kavos aparato ploviklį arba valymui skirtą specialią tabletę. Paleiskite atbulinės eigos valymo programą. Jei tokios programos nėra, atlikite ją rankiniu būdu. Paleiskite vandenį ir taip įjungę palaikykite 10 – 15 sekundžių. Išjunkite ir palaukite 10 s. Toks plovimo ciklas turėtų būti kartojamas 5-10 kartų.
- Nuplaukite ploviklį nuo aklino portafiltro ir dar kartą nuvalykite grupės galvutę, kad įsitikintumėte, jog visi nešvarumai buvo pašalinti.
- Dar kartą paleiskite siurblį be valiklio, kad įsitikintumėte, jog visas ploviklis buvo nuplautas.
Portafiltro ir sietelių valymas: paimkite didelę indą ir užpildykite jį pakankamai vandens, kad apsemtų portafiltrą ir sietelius. Į vandenį įpilkite šiek tiek ploviklio arba ištirpinkite vieną valymo tabletę, tada panardinkite portafiltrą ir sietelius. Leiskite šioms dalims mirkti apie 30 minučių, tada išimkite ir nuplaukite švariu vandeniu ir nusausinkite skudurėliu.
Dabar jūsų aparatas turėtų būti švarus ir paruoštas kitam tobulam kavos puodeliui!
Priežiūra kartą per metus:
Kietas vanduo gali pakenkti ne tik kavos aparatui, visiškai užkimšdamas latakus, bet ir sugadinti kavos skonį. Tam, kad to išvengtumėte, specialistai rekomenduoja bent kartą į metus (priklausomai nuo naudojimo dažnumo ir vandens kietumo) atlikti kalkių nuosėdų šalinimo programą.
Kalkių šalinimo programa, tai kalkių šalinimo tirpalo paleidimas per vidinį katilą, siurblį ir įvairius kavos aparato vožtuvus. Norėdami nukalkinti aparatą, naudokite specialiai tam skirtas specialias nukalkinimo priemones. Ar galima nukalkinimui naudoti actą? Specialistai to jokiais būdais nerekomenduoja, nes nuosėdos sudarytos iš akytos medžiagos, jos gali sugerti actą ir išlaikyti skonį jūsų aparate. Kita priežastis, kodėl nerekomenduojama naudoti acto, yra ta, kad jis gali pabloginti kai kurių aparatų viduje esančius sandariklius.
Kalkių nuosėdų šalinimą atlikite tik įjungę tam skirtą programą. Didelis automatinių kavos aparatų pranašumas yra tas, kad dauguma jų yra užprogramuoti taip, kad pateiktų nurodymus ir parodytų kalkių šalinimo procesą.
Taip pat rekomenduotina kartą per metus pakeisti šias kavos aparato dalis:
- Garų ir karšto vandens vožtuvą arba žiedus;
- Išsiplėtimo vožtuvas (tai padės išvengti nuotėkio ir temperatūros praradimo bake);
- Anti-siurbimo vožtuvas;
- Nuotekų vamzdelis;
- ● Portafiltro krepšeliai.
Šių dalių keitimas tikrai nėra būtinas, tačiau skirkite laiko patikrinti kiekvieną aparato dalį, kad išvengtumėte rimtesnių gedimų ir papildomų išlaidų. Taip pat, jeigu naudojatės ne miesto vandeniu, rekomenduojama atlikti vandens kietumo testą, kuris gali parodyti kokių priemaišų vandenyje per daug. Tokiu atveju, norint išsaugoti įvairius buitinės technikos prietaisus reikalinga naudoti papildomus filtrus.
Taigi, reguliariai atlikdami techninę priežiūrą ne tik užtikrinsite kavos kokybę, kurią galėsite paragauti jūs ir jūsų svečiai ar klientai, bet ir sklandų kavos aparato darbą.