Kino filmai

Trileris „Greta“ privers susimąstyti: žmonės daiktus kartais palieka ne todėl, kad juos pamiršta

Savo daiktus viešajame transporte žmonės kartais palieka ne todėl, kad užmiršta, o todėl, kad medžioja. Apie tai net nepagalvotume, tiesa? Tačiau jau kovo 1 dieną Lietuvos didžiuosiuose ekranuose pasirodysiantis trileris „Greta“ bus būtent apie tai. Ir apie tai, jog toks radinys gali aukštyn kojomis apversti visą žmogaus gyvenimą. O pati istorija pasakojama dviejų gerai žinomų aktorių – Isabelle Huppert ir Chloë Grace Moretz lūpomis.

Juosta, kuri buvo pristatyta praėjusių metų Toronto filmų festivalyje, sutikta su audringais aplodismentais. Režisierius Neilas Jordanas šlovintas už tai, kad sugeba žiūrovą visą filmo rodymo laiką priversti sėdėti užgniaužus kvapą.

„Vos perskaičiusi scenarijų, supratau, kad filmas „Greta“ yra mano svajonių išsipildymas. Jau seniai svajojau įsikūnyti į stiprų, jaudinantį ir tamsų personažą. Tokį, kurį jūs dar būsite priversti prisiminti ilgą laiką. Ilgą, ilgą laiką“, – sako I. Huppert.

Trileris „Greta“ ne vienoje žiniasklaidos priemonėje apibūdinamas kaip dar vienas kvapą gniaužiantis prancūzų aktorės vaidmuo.

Juostos istorija tikrai neeilinė. Jauna, geraširdė ir naivi niujorkietė Fransė (aktorė Chloë Grace Moretz), metro vagone radusi paliktą rankinuką, net įsivaizduoti negalėjo, kaip šis radinys pakeis jos gyvenimą. Sąžininga mergina, rankinuke radusi adresą, pristato radinį tiesiai savininkei į namus. Užmaršioji rankinuko savininkė Greta (akt. Isabelle Huppert), žinoma, labai dėkoja Fransei už jos gerą širdį ir rūpestį.

Pati neseniai palaidojusi motiną, Fransė greitai pajunta simpatiją moteriai, taip pat skaudžiai išgyvenančiai vienatvę: Greta yra našlė, kurios dukra įstojo į universitetą ir neseniai paliko namus. Naujosios draugės viena kitoje greitai atranda tai, ką abi neseniai prarado.

Tačiau Fransės laukia didžiulis smūgis. Vieną vakarą spintoje mergina aptinka daugybę tokių pat rankinukų, kokį ji pati grąžino savo naujajai draugei. O ant kiekvieno rankinuko užklijuotas lapelis su vis kitos merginos vardu.

Pamažu Fransė su siaubu suvokia, kad žaidimai baigėsi ir dabar Greta kelia pavojų ne tik jos ramybei, bet galbūt ir gyvybei.

Įtempto siužeto juosta „Greta“ į Lietuvos didžiuosius ekranus atkeliauja kovo 1 d.

Filmo anonsas: https://youtu.be/C49-sFa8NrM

Embed kodas:

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą