Gamta ir gyvūnai

Trakų aplinkosaugos pareigūnų įdirbis atsipirko: kūrenančių atliekomis vis mažėja

Prasidėjus šalčiams, Aplinkos apsaugos departamento Trakų aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai vykdė reidus individualių namų rajonuose ir tikrino, ar gyventojai kūrendami nenaudoja atliekų. Aplinkosaugininkai apieškojo apylinkes Trakų mieste, Lentvaryje, Kariotiškėse, Vievyje ir Semeliškėse. Pažeidimų nebuvo nustatyta.

„Dažniausi netinkamo šildymo pavyzdžiai – statybinių atliekų, tarkim, lakuotų dailylenčių, kūrenimas. Tačiau galime pasidžiaugti, kad su tokiais atvejais susiduriame itin retai. Jau ne vienus metus teikiame informaciją gyventojams apie kūrenamų atliekų kenksmingumą sveikatai ir aplinkai. O asmenys, kartą gavę baudą už tokio pobūdžio pažeidimus, dažniausiai antro aplinkosaugininkų vizito nesulaukia, nes pirmasis duoda rezultatų“, – teigia Trakų aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Tadeušas Ablačinskij.

Departamento pareigūnai atkreipia dėmesį, kad, degindami draudžiamas medžiagas, ypač kenkiate savo sveikatai, o aštrus dūmų kvapas gali sukelti kosulį ir ašarojimą. Taigi jokiu būdu negalima deginti pramoninių ir buitinių atliekų.

Aplinkosaugininkai informuoja, kad už atliekų deginimą, kai teršiamas oras, asmenims taikoma bauda nuo 60 iki 300 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

Pakartotinai padaryti nusižengimai užtraukia baudą asmenims nuo 270 iki 1200 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 500 iki 3000 eurų.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai apie pastebėjus aplinkos apsaugos pažeidimus prašo pranešti telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą