Studijos - Karjera

„THE Impact Rankings 2024“: sveikatos ir gerovės kategorijoje – itin aukštas LSMU įvertinimas

Naujausiuose „Times Higher Education (THE) Impact Rankings 2024“ reitinguose Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), kaip ir pernai, išlaiko aukštas pozicijas. Bendras universiteto vertinimas – 801-1000 vieta.

Šiemet LSMU vertintas šešiose iš 17 kategorijų: sveikatos ir gerovės, kokybiško išsilavinimo, lyčių lygybės, deramo darbo ir ekonomikos augimo, partnerystės siekiant tikslų, nelygybių mažinimo. 2023 m. Universitetas vertintas penkiose kategorijose.

Išskirtinis šiųmetis rezultatas – itin aukštas įvertinimas kategorijoje „Sveikata ir gerovė“: čia LSMU pripažintas vienu geriausių pasaulio universitetų ir užėmė 10 vietą (gavo 91,1 balą) iš 1498 vertintų institucijų. Tokią aukštą poziciją lėmė Universiteto stiprūs mokslinių tyrimų rezultatai, gausus sveikatos mokslų absolventų parengimas, taip pat bendradarbiavimas ir reikšmingas poveikis žmonių sveikatai ir gerovei nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

Kategorijoje „Lyčių lygybė“ LSMU užėmė 401-600 vietą iš 1361 vertintos institucijos ir gavo 54 balus. Tokią pat vietą Universitetas užėmė ir deramo darbo ir ekonomikos augimo  (įvertinimas – 54,6 balai) bei nelygybių mažinimo (48,5 balai) kategorijose, pastarojoje LSMU vertintas pirmąjį kartą. Kategorijoje „Partnerystė siekiant tikslų“ LSMU užėmė 601-800 vietą tarp 2031 vertintos institucijos ir gavo 67,1 balą.

„THE Impact Rankings“ vertinami pagal kriterijus, atsižvelgiant į Jungtinių Tautų tvaraus vystymosi tikslus (angl. The Sustainable Development Goals).

LSMU jau ne vienerius metus sulaukia aukščiausių įvertinimų nacionaliniuose ir tarptautiniuose universitetų reitinguose. Žurnalo „Reitingai“ 2024 m. valstybinių universitetų reitinge (LSMU) užėmė antrąją vietą po Vilniaus universiteto. Šią poziciją LSMU išlaiko antrus metus iš eilės.

Pranešimą paskelbė: Rasa Masiokaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą