Lietuvą užklupę karščiai ne tik džiugina, bet ir skatina ieškoti būdų, kaip atvėsinti savo biurų ar namų patalpas. Termometro stulpeliui fiksuojant rekordinę oro temperatūrą pirmomis vasaros dienomis, prekybininkai pastebi mobilių kondicionierių ir ventiliatorių pardavimų augimą.
Prekybos tinklo „Senukai“ duomenimis, per devynias pirmąsias birželio dienas, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, mobilių kondicionierių pardavimai išaugo 2,5 karto, o ventiliatorių – net 3,2 karto.
Jūsų dėmesiui – trys Beatričės Puidokaitės, „Senukų“ specialistės patarimai, kaip išsirinkti geriausią sprendimą patalpoms vėsinti.
1. Mobilus ar stacionarus – kaip pasirinkti?
Oro kondicionavimo sistema yra ypatingai aktuali daugiabučių gyventojams, tad renkantis ją savo namui, butui ar biurui, pirmiausiai derėtų įsivertinti patalpų plotą ir savo asmeninius poreikius. Mat nuo to priklauso kokio tipo kondicionierius – mobilus ar montuojamas – jums yra tinkamiausias sprendimas.
„Mobilūs kondicionieriai užima mažiau vietos, be to, juos galima perkelti į kitus kambarius, atkrenta montavimo kaštai ir rūpesčiai. Su tokia oro kondicionavimo sistema atvėsinti bus galima tas namų erdves, kuriose tuo metu esate“, – pataria B. Puidokaitė.
Specialistė, planuojantiems įsigyti mobilų kondicionierių, rekomenduoja jį statyti maždaug 20-ies centimetrų atstumu nuo sienos – tai užtikrins tinkamą oro cirkuliaciją. Tuo tarpu siekiant kuo greičiau atvėsinti kambarį, oro srautą derėtų nukreipti į kambario vidurį.
Stacionarią arba ant sienos montuojamą kondicionavimo sistemą „Senukų“ ekspertė pataria įsigyti tiems klientams, kurie namuose dar nepradėjo vykdyti apdailos darbų.
„Nors montuoti kondicionavimo sistemą galima ir jau atlikus apdailos darbus, vis tik geriausia būtų ją įsirengti prieš tai. Tuomet galima gražiai paslėpti laidus ir žarneles. Taip pat reikia apgalvoti, kur statysite išorinį kondicionieriaus bloką. Rekomenduojame išorinio bloko nemontuoti tokiose vietose, kur techninis jo aptarnavimas būtų sudėtingas arba neįmanomas be specialios įrangos“, – sako B. Puidokaitė.
Specialistė pataria prieš perkant kondicionierių įvertinti ir patalpos, kurioje jis bus, plotą. 1 kW šalčio vidutiniškai atvėsina 8-15 kv. metrų plotą (su šildymo funkcija – 10-15 kv. m). Pavyzdžiui, norint atvėsinti 40 kv. m ploto patalpą, jums reikės 3,5 kW galingumo kondicionieriaus.
2. Ypatingas dėmesys funkcijoms
Oro kondicionavimo sistema tarnaus ne vienerius metus. Siekdami ilgai išliekančio komforto jausmo, atsižvelkite į technines įrangos specifikacijas ir papildomą funkcionalumą.
„Siūlome atkreipti dėmesį, ar kondicionierius turi drėgmės surinkimo rėžimą. Veikdamas tokiu rėžimu, jis iš oro šalina drėgmę jo nešaldydamas, tuo pačiu stabdo sveikatai pavojingo pelėsio augimą. Ne mažiau svarbios yra ir miego rėžimo bei laikmačio funkcijos. Nustatydami veikimo laiką, taupysite elektros energiją bei palaikysite sau malonią kambarių temperatūrą. Pavyzdžiui, miego režimas sutrumpina kondicionieriaus veikimą nakties metu, kai lauko temperatūra būna žemesnė ir žmogus gali iš lėto prisitaikyti prie jos skirtumų“, – pasakoja „Senukų“ ekspertė B. Puidokaitė.
Papildomo komforto pridės ir nuotolinis valdymo pultas, kuriuo galima keisti veikimo parametrus ar išjungti ir įjungti kondicionierių.
Individualiai nustatę kondicionieriaus parametrus ir užfiksavę reikiamą temperatūrą, ne tik taupysite elektros energiją – kondicionierius taip pat veiks tyliau. Efektyvumui palaikyti, įjungus kondicionierių reikėtų uždaryti visus langus ir duris.
3. Ventiliatorius – greitas, praktiškas ir itin mobilus sprendimas
Kondicionieriai patinka ir tinka ne visiems, todėl ventiliatorius išlieka viena populiariausių patalpų vėsinimo priemonių. Jis yra itin kompaktiškas ir mobilus, todėl tinka ir biure, ir bute, ir iškeliavus į sodą.
Renkantis ventiliatorių, specialistė siūlo įvertinti savo patalpų ir ventiliatoriaus dydžio santykį: kuo didesnis ventiliatorius, tuo didesnis oro kiekis yra vėsinamas. Tad, kuo didesnė patalpa, tuo galingesnio ventiliatoriaus jums reikės. Pavyzdžiui, vienam žmogui atsivėsinti patalpoje reikėtų maždaug 50 W galingumo ventiliatoriaus.
„Renkantis ventiliatorių, siūlome atsižvelgti į jo funkcionalumą. Rinkitės tokį, kurio stovo aukštis, greičio režimai, ir pasvirimo kampas – reguliuojami. Visa tai sudarys galimybę pritaikyti ventiliatorių asmeniniam komfortui. Atkreipkite dėmesį, ar ventiliatorius automatiškai sukiojasi – taip oras geriau paskirstomas po visą patalpą“, – sako „Senukų“ ekspertė B. Puidokaitė.
Taip pat patariama įvertinti ir ventiliatoriaus triukšmo lygį – rekomenduojame rinktis modelius, kurie neviršija 38 decibelų. Ypatingai karštomis dienomis, nuolatos įjungtą ventiliatorių laikant šalia savęs, triukšmo lygis neturėtų viršyti 25-30 decibelų.
Pranešimą paskelbė: Guoda Paužaitė, UAB „Publicum”