Technologijų naujienos

„Telia“ kibernetinio saugumo lygis pripažintas vienu aukščiausių pasaulyje

„Telia Lietuva“ autoritetingame „RiskRecon 2024“ kibernetinio saugumo reitinge pelnė 9,7 taško iš 10 galimų Bendrovės įvertinimas nuo praėjusių metų pakilo dviem dešimtosiomis balo, leisdamas jai dar tvirčiau įsitvirtinti tarp rinkos lyderių ne tik mūsų šalyje, bet ir pasauliniame kontekste.

Pasaulyje pripažinta „RiskRecon“ išsamiai įvertina verslo subjektų kibernetinės saugos parengtį pagal tokius indikatorius, kaip sertifikatų galiojimas, naudojamų aplikacijų atsparumas, tinklo pažeidžiamumas ir el. pašto saugumas. Kiekvienas šių rodiklių vertinamas skalėje nuo 0 iki 10, taip aiškiai ir objektyviai nustatant įmonės gebėjimą valdyti ir mažinti su saugumu susijusias rizikas elektroninėje erdvėje.

Aukštai įvertintos mūsų komandos kompetencijos klientams leidžia jaustis saugiai, žinant, kad įvairios kibernetinio saugumo grėsmės „Telia“ pusėje bus laiku neutralizuotos, išvengiant kasdienės vartotojų veiklos sutrukdymo, privatumo pažeidimo ir kitų su tuo susijusių nepatogumų“, – teigia „Telia“ Verslo klientų padalinio vadovas Aurimas Žlibinas.

Šiųmetis „Telia“ 9,7 įvertinimas smarkiai išsiskiria iš telekomunikacijų rinkos žaidėjų. Reitinge dalyvavusios kitos šio sektoriaus įmonės demonstravo beveik trečdaliu kuklesnį rezultatą, vidutiniškai pelnydamos 6,3 balo. Prie sėkmingo „Telia“ įvertinimo reikšmingai prisidėjo tai, kad per pastaruosius pusantrų metų bendrovė nustatė ir išsprendė daugiau kaip 500 kibernetinio saugumo problemų savo tinkle, „Telia Play“ platformoje ir interneto svetainėje. Šios pastangos klientams davė apčiuopiamos naudos.

„Per paskutinius metus investavome į pažangias grėsmių aptikimo ir reagavimo sistemas, kurios ženkliai sumažino tinklo įsilaužimų riziką. Tai užtikrina, kad mūsų klientai internete galėtų drąsiai operuoti privačiais duomenimis ir nesibaiminti, jog netikėtai nutrūkęs ryšys neleis įvykdyti didelės reikšmės pirkimų ar sutrikdys kasdienę darbotvarkę. Tuo metu reguliarūs „Telia Play“ platformos atnaujinimai užtikrins, kad išmanusis televizorius ar kitas įrenginys nevirs šnipinėjimo įrankiu. Galiausiai, kruopščiai ištestuotas telia.lt internetinis puslapis, atliekant bankines transakcijas, dar geriau apsaugos pirkėjo tapatybę ir mokėjimo informaciją“, – pozityvius pokyčius detalizuoja „Telia“ atstovas.

Žlibinas prognozuoja, kad laikui bėgant „RiskRecon“ verslo pasaulyje taps vis svarbesniu rodikliu. Tikėtina, jog ateityje pasitikrinti būsimo partnerio kibernetinio saugumo reitingą įmonėms taps tokia pačia procedūra, kaip ir įvertinti kredito riziką, klientų atsiliepimus ir kitus svarbius kitos pusės veiklos tvarumo indikatorius. Dėl to žemą kibernetinės saugos įvertinimą turintiems paslaugų teikėjams taps vis sunkiau įrodyti savo patikimumą ir išlaikyti gerą reputaciją rinkoje.

„Nors šiųmetis „Telia“ įvertinimas dar žingsniu priartėjo prie dešimtuko, neketiname užmigti ant laurų ir dėsime visas pastangas toliau kelti savo kibernetinio saugumo kompetencijas. Artimiausiais metais planuojame dar daugiau investuoti į savo darbuotojų mokymą bei įsigyti pažangesnių įrankių, kurie leistų saugumo procedūras kaip įmanoma labiau automatizuoti. Taip pagreitinsime spragų aptikimą ir vykstantiems išpuoliams užkirsime kelią dar ankstesniame etape“, – reziumuoja „Telia“ Verslo klientų padalinio vadovas.

Audrius Stasiulaitis

I WILL TELL YOU TELIA

Tel. (8 5) 236 7019, Mob. 8 686 77988

El. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  

Telia Lietuva, AB, Saltoniškių g. 7A, 03501 Vilnius

Pranešimą paskelbė: Grita Raibužytė, UAB „INK agency“

„Telia“ kibernetinio saugumo lygis pripažintas vienu aukščiausių pasaulyje

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą