Namai

Telecentras nepripažįsta, kad „Darnu Group“ tinkamai įvykdė teismo sprendimu nustatytą pareigą grąžinti NT objektus

AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) kreipėsi į Registrų centrą prašydamas panaikinti sprendimą dėl NT objektų, esančių Tujų g. 2, Vilniuje vienašališko perregistravimo Telecentro vardu. Bendrovės nuomone, reikiamos objektų perdavimo procedūros nebuvo įvykdytos, o patys objektai, įsigijus juos „Darnu Group“, dėl ilgametės nepriežiūros yra suniokoti, dalies jų būklė – avarinė.

Lietuvos apeliacinio teismo (LApT) 2023 m. spalio 31 d. sprendimu 2015 m. Telecentro sudaryta sutartis su „Darnu Group“ dėl NT objektų, esančių Tujų g. 2, Vilniuje, pardavimo buvo nutraukta. Telecentras buvo įpareigotas grąžinti už NT objektus gautus pinigus bei sumokėti palūkanas, o „Darnu Group“ – Telecentrui grąžinti sutartimi įsigytus statinius.

Telecentras LApT įpareigojimus įvykdė pilna apimtimi, tačiau nesutinka automatiškai perimti statinių, kurių būklė per daugiau negu 8 metų laikotarpį tapo itin prasta.

Vykdydama LApT spalio 31 d. sprendimą , „Darnu Group“ iš savo pusės  inicijavo notarinės formos NT objektų perdavimo–priėmimo (grąžinimo) procedūrą ir akto pasirašymą.

Tuo tarpu Telecentro iniciatyva,  2023 m. lapkričio 10 d., dalyvaujant abiejų šalių atstovams ir antstolei, buvo atlikta statinių apžiūra, surašytas faktinės statinių būklės protokolas. Apžiūros metu buvo konstatuota, kad statinių būklė yra itin prasta, o dalies jų – galimai avarinė. Nors pati „Darnu Group“ apžiūros metu paminėjo, kad per visus 8 metus jie neturėjo tikslo pastatų prižiūrėti, tačiau po apžiūros pateikė parengtą nekilnojamųjų daiktų perdavimo ir priėmimo (grąžinimo) akto projektą, kuriame įrašė punktą, jog NT objektai grąžinami Pardavėjui tokios būklės, kokios jie buvo įgyti pagal Sutartį, „atsižvelgiant į normalų jų nusidėvėjimą“. Tai visiškai neatitinka tikrovės ir kategoriškai nepriimtina Telecentrui. 

Siekdamas objektyvaus įvertinimo Telecentras nusprendė pasitelkti nepriklausomą kompetentingą specialistą (ekspertą), kuris atliktų išsamius statinių statybinius tyrimus, jų techninės būklės įvertinimą, nustatytų esamus defektus, jų atsiradimo priežastis. Bendrovė informavo „Darnu Group“, jog tik gavusi statinių būklės vertinimo ataskaitą priims sprendimą dėl jų priėmimo (grąžinimo). Apie visus atliekamus Bendrovės veiksmus „Darnu Group“ buvo informuota siūlant dalyvauti bendrose NT objektų apžiūrose. Nepaisant to, „Darnu Group“ lapkričio pabaigoje atsiuntė Registrų centro NTR duomenų bazės išrašą, kuris skelbė, kad minimų statinių savininkas yra nebe „Darnu Group“, bet Telecentras.

Telecentras sutinka, kad LApT sprendimas – gražinti NT objektus – turi būti vykdomas,  tačiau ne tokiu būdu, kokį pasirinko „Darnu Group“: vienašališkai perrašant Registrų centre NT objektus Telecentro vardu.

Pranešimą paskelbė: Valdas Kaminskas, AB Lietuvos radijo ir televizijos centras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą