Studijos - Karjera

Tekstilės pramonėje iki šiol nepamainomam skaičiuotuvui – skaitmeninė alternatyva

Iki šiol, net ir dvidešimt pirmame amžiuje, paprastas skaičiuotuvas buvo nepamainomas įrankis tekstilės industrijoje, kuriuo sudėtingų užsakymų galutinė kaina kartais skaičiuojama nuo kelių valandų iki kelių dienų. Tačiau Darius Baltunis, užuolaidų ir interjero salono „Admaja“ bendraįkūrėjas, analogų iki pat dabar šioje specifinėje nišoje neturėjusiam instrumentui sukūrė alternatyvą – užuolaidų skaičiuoklę „Curtains Calculator“.

Ši programa sprendžia labai aiškią problemą – automatizuoja užuolaidų siuvimo skaičiavimus, iki šiol visame pasaulyje vis dar vykdomus ranka ir paprastu skaičiuotuvu, arba šiai užduočiai nepritaikytomis programomis kaip „Excel”, kuriomis galutinį teisingą atsakymą gauti itin sudėtinga. „Curtains Calculator” trijų valandų skaičiavimus atlieka per 5 minutes, tad įmonių akcininkams sutaupo dešimtis darbo valandų per savaitę. Skaičiuoklė taip pat eliminuoja klaidų tikimybę ir modernizuoja vieną seniausių, tačiau inovacijų retai paliečiamą tekstilės industriją.

Skaičiuotuvui atitikmens neturi ir pažangiausios valstybės

Prieš užsibrėždamas tikslą sukurti sudėtingą skaičiavimo procesą palengvinantį įrankį, D. Baltunis jo atitikmens ieškojo rinkoje, tačiau atlikus tyrimą paaiškėjo, kad net ir šiame tūkstantmetyje šis procesas vis dar atliekamas rankiniu būdu.

„Kasmet dalyvaujame tekstilės parodose, kuriose specifinius ir tik šiai nišai kylančius klausimus bei iššūkius aptariame su tiekėjais iš Šiaurės Amerikos, Europos, Azijos. Pokalbių su kolegomis iš viso pasaulio metu pastebėjau tendenciją, kad tekstilės pramonėje sudėtingi ir daug laiko reikalaujantys užsakymų galutinės kainos apskaičiavimai vis dar atliekami ant popieriaus, naudojant rašiklį bei skaičiuotuvą.  Tad vienos parodos Vokietijoje metu, į kurią atvyko per 15 tūkstančių užuolaidų verslų savininkų, tiekėjų, dizainerių ir architektų, nusprendėme atlikti rinkos tyrimą ir išsiaiškinti, ar tekstilės pramonėje besiverčiantys verslininkai naudoja kokį nors modernų įrankį sudėtingiems užsakymams apskaičiuoti. Rezultatas stulbinantis – 100 procentų tyrime dalyvavusių respondentų, net ir iš pažangiausių valstybių, vis dar pasitelkia skaičiuotuvą“, – sako D. Baltunis.

Vietoje kelių valandų – kelios minutės

Unikalios programos kūrėjas teigia šia užuolaidų skaičiuokle pirmiausia norėjęs išspręsti savo salono pardavimo proceso problemas, nes dėl ilgai trunkančių skaičiavimų neretai būdavo prarandami potencialūs pirkėjai. Kiekvienas užuolaidas besirenkančio kliento užsakymas yra individualus, apskaičiuojamas iš daugybės dedamųjų, tokių kaip aukštis, plotis, ilgis, kirpimas, siūlės, audiniai, svareliai, juostelės bei skirtingi aukščių ir pločių audiniai, kurie jungiami tarpusavyje, todėl be specialios programos, naudojant tik popierių, rašiklį ir skaičiuotuvą, skaičiavimai gali trukti kelias valandas ar net dienas.

„Kartu su komanda sukūrėme įrankį, kuris net ir sudėtingiausius iki šiol valandų valandas trukusius skaičiavimus atlieka per 5 minutes. Pavyzdžiui, rinkos tyrimo metu išsiaiškinome, kad vienas garsus britų dizaineris pilims bei muziejams skirtų, kelis šimtus kilogramų sveriančių ir specialia technika pagamintų, užuolaidų kainą skaičiuoja net dvi ar tris savaites. O su skaičiuokle  „Curtains Calcualtor” atsakymą gali gauti vos per kelias minutes“, – sako D. Baltunis.

Jis taip pat pabrėžia, kad tekstilės industrijos darbuotojų klaidos įmonių savininkams per metus kainuoja tūkstančius eurų – apie 4-5 procentus metinės apyvartos. „Curtains Calculator“ 100 procentų eliminuoja klaidų tikimybę.

Užuolaidų skaičiuoklės pardavimai prasidės jau antroje vasaros pusėje, o kol kas šį įrankį išbando ir paleidimo į rinką laukia įmonės net iš Naujosios Zelandijos, Australijos, Kanados, JAV, Indijos ir t. t.

„Iš produktu testavimo teisėmis besinaudojančių įmonių sulaukėme tik teigiamo grįžtamojo ryšio.  Taip pat besidominčių verslu ir industrijos profesionalų skaičius tik patvirtino tokio įrankio tekstilės rinkoje reikalingumą. Visas mus pasiekęs potencialių klientų srautas buvo sugeneruotas organiškai. Turime susikūrę tik „Facebook“, „Instagram“ bei paslaugos tinklalapio puslapius“, – sako D. Baltunis.

Dėl naujo produkto sėkmės – atgal į universitetą

Šiandien Darius Baltunis gali džiaugtis augančiu įmonės pelnu, o verslo sėkmę, jo manymu, lėmė teisingai atlikti tokie strateginiai žingsniai, kaip salono perkėlimas į strategiškai naudingą vietą, produktų krepšelio išgryninimas ir praplėtimas bei skaičiuoklės „Curtains Calculator“ įdiegimas. Šiuos sprendimus jis priėmė pasiryžęs vėl tapti studentu ir savo žinias gilinti bei verslo valdymo subtilybių semtis ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, Vadovų magistrantūros studijose.

„Prieš kelerius metus klausimas, kur dingsta įmonės pelnas, man buvo tikras rebusas. Tad siekdamas sukurti sėkmingą verslą ir išspręsti kylančias problemas nusprendžiau grįžti atgal į mokslus ir žinias gilinti vadovams skirtų studijų ISM universitete metu. Šis produktas tapo mano dvejų metų darbu ir pagrindiniu nagrinėjimo objektu. ISM Vadovų magistrantūros Strateginio valdymo bei Strateginės rinkodaros ir vertės inovacijų modelių metu skaičiuoklės idėją išgryninau, ją pasitelkiau atvejo analizei, iš jos rašiau baigiamąjį darbą, kurio metu gilinausi į pozicionavimo skirtingiems segmentams subtilybes. Atliktas potencialių klientų tyrimas leido įvertinti, kurie iš mūsų vertės pasiūlymo elementų ne tokie aktualūs klientams, kaip tikėjomės, tačiau įžvelgėme ir kitų poreikių, kurie ateityje leis skaičiuoklę išvystyti į įvairiapusę tekstilės verslo valdymo sistemą.  Tad „Curtains Calculator“ gyvavo ir keitėsi visų studijų ISM universitete metu, kol galiausiai tapo didelį potencialą turinčia inovacija“, – sako D. Baltunis.

Pranešimą paskelbė: Laura Kryževičiūtė, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą